Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon feledékeny vagyok. Ez...

Nagyon feledékeny vagyok. Ez lehet valamilyen betegség?

Figyelt kérdés

Ha valamit nem írok fel, azt valószínűleg elfelejtem és ezt már legtöbbször akkor tudom, amikor meghallom az infót. Gyakran előfordul, hogy elindulok hirtelen majd 3 lépés után megtorpanok és pár másodperc múlva jut csak eszembe, hogy miért is indultam el... Sokszor teljesen szokássá vált dolgokat is elfelejtek (fogmosás, kaja pakolás suliba stb). Eddig nem nagyon vettem komolyan a dolgot, nem hittem, hogy bármi rendellenes lenne bennem. A napokban azonban történt valami amit már végkép nem tudok hova tenni. Elhagytam a pénztárcámat (nem először..), minden felforgattam, legalább 4-szer megnéztem mindenhol, kipakoltam a táskám, a fejemet mertem volna tenni rá, hogy a buszon maradt. Asszem 2 nap telt el amikor reggel arra keltem, hogy az íróasztalom közepén van (ahol előző este tanultam)a könyvem mellett. Előző este rendet raktam a szobámban, de teljesen logikátlan lett volna oda tennem (az ilyen cuccokat direkt külön pakoltam). Nagyon ijesztő volt és félek, hogy ez már tényleg nem normális.

Létezik valami betegség aminek ilyesmi tünetei vannak? Kihez tudok fordulni ilyen problémákkal?

Csak komoly válaszok érdekelnek!

Köszi!

19/F



2016. szept. 30. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg. Én 71 éves múltam és tökéletesen ismerem az ilyen helyzeteket. Először 9 évesen észleltem, amikor rajzolás közben nem találtam a piros ceruzát, kb. fél órán keresztül kerestem mindenhol, a végén már sírtam a dühtől, végül rápillantottam a bal kezemben tartott több ceruzára és ott volt a keresett piros. Idén tavasszal a nyaralónk kulcsait nem találtam. Égre-földre kerestem, minden zsebemet, számba jöhető táskát felforgattam, végül több nap után felrémlett, hogy utoljára egy kis táskát használtam a kulcscsomó tartására, amit végül meg is találtam a szekrényemben: egy nagyobb tárgy alatt volt, nem is lehetett látni.

Ha az ember sokféle dologra figyel vagy kell figyelnie, esetleg van egy központi dolog, ami éppen foglalkoztatja az embert, akkor a figyelem szétszóródik és az apró emlékfoszlányok nem hagynak kellő mértékű nyomot a memóriában. Ilyenkor csak az segít, ha "alszik rá" az ember, mert a álommunka során (illetve az alvás alatt átrendeződnek az emléknyomok és végül is az agy önálló munkájának eredményeképp megoldódnak a problémák. Nem kell túlreagálni és nem kell sehová sem fordulni. Sajnos a férfiaknál a gyakoribb, hogy kevés dologra tudnak igazán koncentrálni, sokszor legfeljebb csak egyre (de arra nagyon mélyen). Egy megoldás van: nem szabad a tárgyakat a megszokott helyükről kimozdítani, átrakni, átpakolni, mert akkor az automatizmus mechanizmusa teljesen felborul.

2016. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze lehet betegség jele is,de ilyen korban az ritka,mint a fehér holló. Viszont a stressz,szellemi,lelki megterhelés gyakran okot ilyet fiataloknak is. Ha ilyen okra van nálad esély akkor célszerű keresni egy jó pszichológust,egyéb ok kizárására pedig neurológiai vizsgálat kell, hozzá viszont csak háziorvosi beutalóval lehet menni.
2016. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!