Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a depresszió jelei?...

Mik a depresszió jelei? Orvosi segítség nélkül mivel kezelhető?

Figyelt kérdés

Folyamatosan rossz a kedvem. Folyamatosan sírok. Valamikor tanórán is bekönnyezek.

Egy hónapja estem túl az első olyan szakításon amibe nagy volt felőlem a szeretet.

De lényeg az, hogy azóta nem tud semmi felvidítani, csak az, hogy ha látom a fiút, vagy ha ötöst kapok. (én trauma ként fogom fel még a négyest is....elég beteges dolog...) Emellett olyan dolgokon röhögök, aminek nincs semmi értelme. Ma is tesiórán elkezdtem röhögni, de fogalmam sincs miért.

Teljesen lehangolt vagyok. Anyával már veszekedtem is, mert már a napi programom abból áll, hogy bőgök.

Fogyni nem fogytam, csak a szakítás utáni első héten, amit visszahíztam.

Minden nap ugyanazt a zenét hallgatom (G.W.M.-Istenem kérlek), ugyanarra megyek biciklizni, és szinte ugyanazon a témán és helyen sírok.

Megbízni már senkiben sem merek, mert a volt barátom mindent visszahall és csak jobban bőgök, mert aztán úgy le leszek ordítva, hogy még annak is feláll a haja a hangerőtől aki csupán hallotta...

Kb. ennyi lenne de még van pár engem jellemző dolog, de ilyenkor ha írásra kerülne a sor akkor sose jut eszembe semmi.

Szóval ez depressziú lenne? Mit tegyek, hogy jó kedvem legyen? Valami gyógyszer?



2016. szept. 30. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez rossz hangulat, egy megrázkódtatás miatt.

Ha nem múlik, keress fel pszichológust, beszéld meg vele problémáidat, hogy segítsen.

2016. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden nap ezt a zenét kéne hallgatnom, én is sírnék.
2016. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A depresszió tünetei: folyamatos rossz hangulat, rossz közérzet, feledékenység (mert folyton csak a saját problémádra koncentrálsz), társas kapcsolatok beszűkülése, osztályzatok romlása, sok sírás (vagy éppen képtelenség a sírásra), fogyás/hízás (kinek mi), súlyos esetben testi tünetek (fejfájás, gyomorfájás, hasmenés stb) megjelenése, halálvágy.

Ami segít: sport, gyógyteák (citromfű, orbáncfű), ha csakazértis ráveszed magad, hogy tedd a dolgod, új hobbik, beszélgetés barátokkal, illetve ha írsz egy legalább 50 tételes listát arról, mi minden jó dolog van az életedben (lehetnek ezek egészen apró dolgok is). A listához biztos nagyon nehezen fogsz hozzákezdeni, de a végére belejössz majd, és segíteni fog abban, hogy egy kicsit máshogyan lásd az életed.

Ha viszont nagyon rosszul vagy, vagy nagyon elhúzódik ez az állapotod, akkor mindenképpen érdemes lesz orvoshoz fordulnod.

2016. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. okt. 1. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!