Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megkülönböztetni?...

Hogyan lehet megkülönböztetni? Lent.

Figyelt kérdés
Mi a különbség a szomatikus altípusú paranoia és a hipochondria között? Hogyan lehet megkülönböztetni?

2016. okt. 2. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan, mit jelent a szomatikus altípusú paranoia, a hipochondriával van tapasztalatom. 2 típusa van: 1. amikor egy meglévő tünetről mindjárt a legrosszabbra gondol az ember, és valamilyen súlyos betegségtől retteg, 2. amikor hall az ember valamilyen betegségről, és rögtön beképzeli magának az összes tünetet.
2016. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt nem is tudtam, hogy ennek is két típusa lehet.

Elvileg a szomatikus tünetekkel jellemzett paranoia is olyasmi, hogy valaki téveszmés szinten egy adott betegségtől retteg. csak nem tudom mit jelent pontosan a "téveszmés szinten". Igazából a kérdés csak elméleti, érdekelnek ezek!

2016. okt. 2. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy az első "csak" retteg attól a betegségtől (hogy megkapja), a hipochonder meg azt gondolja, hogy ő jelenleg szenved is abban a betegségben.
2016. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Ez nagyon jó válasz, tényleg ez lehet a legfőbb különbség ! Köszi!
2016. okt. 2. 20:36
 5/6 anonim válasza:
100%
A hipochondria az az, amikor a beteg a tüneteket *képzeli be*, és azt állítja hogy ő betege ennek.A szomatikus altípusú paranoia pedig az amikor csak retteg a betegségektől, nem gondolja azt h betege annak.
2016. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Most már értem, hogy mi a különbség!

Megy a zöld kéz :)

2016. okt. 30. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!