Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi visszaélés a...

Miért van ennyi visszaélés a pszichiátrián?

Figyelt kérdés

2016. okt. 12. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Peldaul?
2016. okt. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

A korrupció pont nem jellemző a pszichiátrián, tekintve hogy a betegek lazán fele rossz szociális körülmények között él, esetleg hajléktalan. Nem véletlenül kiemelt hiányszak az orvosok között is a pszichiátria.


Más visszaélések pedig azért történnek, mert könnyebb a zavart betegekkel visszaélni, mint a tiszta tudatúval. Ez olyan kérdés, mint miért több a pedofil a papok és a tanárok között. Egyszerűen mert ott több lehetőség adódik, mint egy uránbányában vagy személyzeti irodában.

2016. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Pszichiátria járóbeteg ellátásban dolgoztam kilenc hónapig, a pácienseket interjúztattam. Szerettek odajárni, nem hallottam visszaélésekről. Ami kritikát fel tudtak hozni, az pl. olyan volt, hogy nem fordítanak rájuk elég időt. (Ami kvázi lehetetlen volt, mert mindenkit kötelességük ellátni. Egy húzósabb napon hat perc jutott egy páciensre.)


Ne dőlj be az agymosó kampányoknak. Ha bárhol olyat látsz, hogy Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért, akkor tudd, hogy az nem egy állampolgári bizottság és nem az emberi jogokért, hanem a szcientológia egyházának toborzó frontja. Nagyjából még az is hazugság, ha egy nedvesebbet finganak.

2016. okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
#3: te pedig csak a szebbik felét vagy hajlandó meglátni a dolgoknak. :)
2016. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Az öcsémet évekig kezelték a pszichiátrián. Soha, semmi visszaélést nem tapasztaltunk. Sőt! nagyon is jó volt a kezelés. A szcientológia minket is megkeresett, hogy ne szedje a gyógyszereket és jelentsük fel a kórházat.
2016. okt. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Hidd el, láttam elég mocskot. :) A rendes antipszichiátria mozgalom nézeteit vallom, és a dezinstitucionalizálás híve vagyok. Bőven van baj a pszichiátriával álhírek és rémtörténetek nélkül is. De a visszaélésekről, szándékos mérgezésekről, stb. általam hallott történetek nagy része mögött az égadta világon semmi sem volt és nem volt értelme vele foglalkozni.
2016. okt. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy ostoba, rosszindulatú kérdés. Engem is kezeltek, de ilyent soha nem tapasztaltam, és nem is hallottam. Sztem kezeltesd magad máshol.
2016. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ennyi választ kaptál, tisztázhatnád, hogy mit értesz "visszaélés" alatt!

Ki vagy kik él(nek) vissza és mivel vagy kivel?

2016. okt. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

Én sem hallottam még visszaélésről, pedig több ismerősöm volt már pszichoterápiás osztályon, egyikük sem számolt be visszaélésről (max. csalódottak voltak egy-két dolog miatt, olyan panaszt én is hallottam, hogy nem foglalkoztak velük eleget).

Ellenben én is találkoztam már a szcientológiai egyház bújtatott kampányával, aminek alapvetően az a célja, hogy cáfolni próbálják, hogy egyáltalán léteznének pszichiátriai betegségek és a gyógyszerek semmire se jók. Őket kötelezném, hogy éljenek együtt néhány hónapot egy paranoid skizofrén beteggel és utána beszélgessünk el a témáról.

2016. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Én láttam mi folyik például Cegléden a kórházban a pszichiátrián.Az pontosan az amiről te beszélsz.Nem kell ehhez szcientológusnak lenni,hogy ezt belássa valaki.Sajnos az emberek többsége nem képes elfogadni azt a tényt,hogy van aki születetten vak,van aki béna,kerekes székbe kényszerül,van aki nagyot hall.És van aki bolond-nak születik.Olvastam egy gondolatot,talán Pilinszky János mondta: ti pszichiáterek azt gondoljátok,hogy az életben problémák vannak ,amiket meg kell oldani,de valójában tragédiák vannak ,és irgalomra van szükség...valahogy így szólt az idézet,de szerintem ezt nem olyan nehéz felfogni annak aki valóban ismeri a súlyos mentális betegségek természetét.Ne legyen senkinek se illúziója.Ha az undor,az elfordulás,az elutasítás vezeti a szemlélőt,ha a megértésre való törekvés legkisebb szikrája nélkül közelítjük meg a problémát,akkor biztosan oda jut a nagy többség,amire a kérdésed irányul.
2016. okt. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!