Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz járok pánikbet...

Pszichológushoz járok pánikbetegség miatt, de mióta kezel azóta még gyakrabban van. Ő csinálja rosszul vagy ez így a normális?

Figyelt kérdés

2016. okt. 12. 17:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint rohamom van gyakrabban.
2016. okt. 12. 17:54
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Pszichológus nem kezel pánikbetegséget. Az a pszichiáter.
2016. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem határozottan javult a helyzet, aztán néhány hónap alatt ki is gyógyultam belőle.

De nem feltétlenül ő a rossz, lehet, hogy te nem csinálod azokat a dolgokat, amit ő mond, ahogy mondja.

2016. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából még semmilyen különösebb praktikát nem mondott, egyedül meghallgatja amiket mondok meg kérdezget a rohamokról.. Iskola pszichológus amúgy.. És előfordult h úgymond a "kezelésén" jött elő a roham, amiatt mert beszéltünk róla.
2016. okt. 12. 18:04
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Már hogyne kezelne pszichológus pánikbetegséget. Nagyon is hatékonyan.


Szóval: ez így normális. Az elején fokozódhatnak a tünetek. Amikor én elkezdtem járni terápiára, épp "tünetmentes" időszakom volt a pánikrohamomat illetően, de a terápiám kezdetén minden korábbinál erősebb rohamom lett. Azt hittem, ott halok meg (pedig már volt némi tapasztalatom ez ügyben).


Ez volt az elején. Egy évvel később ért egy baleset, ami nagyon ijesztő volt számomra. Korábban simán bepánikoltam volna ilyen helyzetben, éreztem is, hogy jön a roham, de le tudtam állítani. A baleset miatt megvizsgált egy ügyeletes orvos. Vérnyomásom, pulzusom tökéletes... amikor elmondtam, hogy én amúgy pánikbeteg voltam, a doki gratulált, és közölte, hogy a jelek szerint már tényleg kigyógyultam.

2016. okt. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
# 4: Nekem tanított a pszichológus praktikát, de nem tudtam használni a roham idején. Úgyhogy nem az segített, hanem a beszélgetések.
2016. okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Kedves ötös számú válaszoló!


Jómagam gyakorló, egyetemet végzett klinikai szakpszichológus és igazságügyi szakértő vagyok, és bízvást állíthatom, hogy mi, pszichológusok nem kezelünk pánikbetegséget. A mi terápiánk teljesen más.


Keverni tetszik a pszichológust a pszichiáterrel, ez két külön hivatás, még ha össze is tartozik.

2016. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

Akit pszichológus gyógyított ki pánikbetegségből, az nem is igazán volt pánikbeteg.

Ez egy szervi dolog - mint minden betegség - ezért gyógyszer kell rá.

2016. okt. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ellentmondásosak a kommentek. A klinikai szakpszichológus kezel pánikbetegséget is; a Kognitív Terápia eredményes - ezt személyes tapasztalatból is megerősíthetem.

[link]

[link]

2016. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7: nem, nem keverem. Pontosan tudom, hogy kihez jártam és milyen terápiát folytatott. Annyival azért kiegészítem, hogy nem közvetlenül a pánikbetegséget kezelte, hanem azokat a problémákat, amelyeknek egyik megnyilvánulása volt a pánik. Bízvást állíthatom, hogy hatékony volt. (Megjegyzem, attól, hogy valami szervi probléma, még lehet lelki háttere, és az ok feltárásával a tünet megszüntethető. Más betegségek esetében is tapasztaltam.)
2016. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!