Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsok szedésénél...

Antidepresszánsok szedésénél mi számít "sok időnek"? És mi van, ha függővé válok? Hogy lehet leszokni? Mik lesznek a tünetei?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve szedem, de még szerintem szedni fogom jó sokáig. Egyszerűen nem tudok változtatni az életemen, bevagyok zárkózva, csak suliba járok sehova máshova, nem vagyok hajlandó kimenni "szórakozni", televan a környék drogosokkal, cigányokkal, akik mindenkibe belékezdenek, meg ugy minden... pánikrohamra és depresszióra szedem őket.

Az, hogy már lassan egy éve szedem, az aztjelenti, hogy már függő vagyok? És ha nem, akkor mikor lennék az? És a leszokásnál milyen tünete lenne ennek, hogy rászoktam? Hogylehet ebből kilábalni majd?


15F


2010. ápr. 25. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Van, aki élete végéig szedi. 1 év semmilyen szempontból nem sok, ez kb a minimális időtartam, ahonnan már le lehet építeni. Leszokni úgy lehet, hogy nagyon lassan fél év alatt leépíted.

Függőség alatt mit értesz? Általában "szabályos" letevés után a tünetek legkorábban hónapok után jöhetnek vissza, többnyire azonban 1-4 év múlva, van akinél sosem.

2010. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha valóban depressziós vagy, akkor tényleg kevés az 1 év, emellett az antidepresszáán úgy hat, hogy rendbe rakja a szervezet hangulatért felelős biokémiáját, tehát, ha elhagyod biztosan olyan rossz lesz, mint a szedés előtt volt. Az antidepresszánsoknak igazából nem függősítő hatása van, hanem szüksége van rájuk a szervezetnek, mint a C vitaminra.

Mi változott mióta szeded a gyógyszert? Érzel különbséget? Mert akkor lehet, hogy gyógyszerváltásra, adag módoításra van szükséged. Amúgy 15 évesen a szervezet hormonháztartása alapból is felborul, szóval 18 év alatt csak nagyon indokolt esetben adnak antidepit, mivel nem lehet tudni, hogy a depresszió a kamaszkori hormonhurrikán eredménye e, vagy valóban depressziós vagy. Jobban járnál, ha pszichoterápiával, csoport terápiával és egyéb "alternatív" módszerekkel próbálkoznál, ha semmelyik sem segít, és 20 éves korodra sem változik semmi, akkor lehet, hogy valóban a megfelelő gyógyszerre van szükséged.

2010. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy év antidepi nem sok. Ráadásul nem is lehet rászokni. Rászokást a melléadott nyugtató tartós szedésa okoz. Az eltelt egy év alatt tapasztaltál valamilyen pozitív változást, a depressziódban? Orvos ellenőriz téged?
2010. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!