Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stresszelnék? De mitől?

Stresszelnék? De mitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 19 éves lány vagyok, es szokott velem olyan előfordulni, hogy rám tör az idegesség, de fogalmam sincs hogy mitől. Lehet tudat alatt van valami? Tegnap este is rám tört ilyen szorongás -szerű valami, vagy 2 percig tartott. Aztán hajnalban is, és most ahogy felkeltem szintén. Apukámnak anno olyan problémája volt, hogy nem mert átmenni a zebrán de megoldódott. Szerintetek örököltem?

2016. okt. 14. 08:12
 1/4 anonim válasza:
Szia! Pont abban a korban vagy, amikor a szorongás sok embernél elkezdi felütni a fejét. Nagyon jól tetted, hogy észrevetted, és már is foglalkozol vele. A szorongás nem betegség, és teljesen normális. Gondolom, hogy az iskola terhei, és lehetséges hogy még dolgozol is, plusz esetleg családi, párkapcsolati, népszerűségi gondok is elő tudják hozni. Biztos hogy a tudatalattidban van az oka, ezt jól gondolod, mindannyian ott raktározzuk az emlékeket, amik alapján a viselkedésmintákat, hitrendszereket kialakítjuk. Egyből tud segíteni, ha a gondolataidat kezded felülvizsgálni. Amikor jön egy gondolat: vizsgáld meg, hogy vajon honnan ered és milyen érzést okoz Neked. A szorongás okai általában gyermekkori emlékekből fakadnak, és a tudatalattiban tárolódnak. Már most, preventíven kezdj el tenni az ellen, hogy elmélyüljön. Erre nagyon jó meditációs, vizualizációs, és tudatalatti feltáró módszerek vannak, mindenkinek ajánlom az önismereti gyakorlatokat, amik gyakorlással elsajátíthatók és sikerül velük megszüntetni a szorongást, gyógyszerek nélkül!
2016. okt. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Gyermekkorról annyi lehet, hogy apukám 3 éves koromban felhivott este, hogy már nem jön haza többé ez nagyon mélyen érintett.

Igazából mikor ilyen szorongás tör rám nem is igazán gobdoltam semmire, csak úgy jött. Minden keppen felül kell rajta kerekednem, de bem tudom hogyan.

2016. okt. 14. 14:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj és még annyi, hogy suliban is rám tört pedig szeretem azt amit tanulok. Amit nem szeretek, hogy ott kell lenni, bezárva. Ez adódhat abból, hogy óvodás koromban mibdig féltem,hogy apám értem jön.
2016. okt. 14. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:
én is szoktam szorongással küzködni :( 20 éves F
2016. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!