Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió tényleg így néz...

A depresszió tényleg így néz ki kívülről?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm, aki elköltözött, úgyhogy nagyon ritkán találkozunk azóta, megírta nekem, hogy depresszióval diagnosztizálták. Meglepődtem rajta, mert amíg közelebb lakott, gyakran jártunk bulizni és mindig egy csomót röhögtünk, jókat táncoltunk, beszélgettünk. Néha láttam szomorúnak, de nem többször, mint bárki mást.


Levelezünk, bár a levelek többnyire abból állnak, hogy megírja, mennyire nincsenek érzelmei, nem szeret élni, stb. Nem is nagyon ír semmi másról most már. Tőlem nem kérdezi, hogy vagyok. Mondtam, hogy meglátogatom, de elutasította. Tudtommal barátja sincs.


Viszont a facebookja tele van beírásokkal, hogy milyen koncerteken, sörözőkben voltak a helyi barátnőivel, milyen jól érzi magát itt-ott, smileyk, minden.


Nekem erről sosem számol be, csak hogy maga alatt van.

Mintha nem is ugyanaz a nő lenne.

Én ezt nem értem, valaki elmagyarázná?


Nekem kicsit az jött le ebből, hogy nem is hív meg és nem is érdeklődik, hogy inkább az új városban akar barátokat és szeretné, ha nem akarnám a barátságot fenntartani.


2016. okt. 14. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Valakinek ilyen. Nekem is ilyen volt. Itthon folyton sirtam a sarokban, teptem a hajam, meg akartam halni. Bulizni eljartam, olyankor semmi nem latszott rajtam, de mindig nagyon sokat ittam. Egy depresszios ember sem feltetlen mindig ugy nez ki, mint akin rajta van a vilag osszes fajdalma. En pl mindig nagyon jol lepleztem az erzelmeimet, egyeb okokbol, de ez hosszu tortenet.
2016. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez egy olyan dolog, amire az ember nem büszke és nem fogja mások orrára kötni

úgy tűnik előtted meg mert nyílni és azért mesélte el

2016. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint az utolsó két soroddal levontad a helyes következtetést. Ez a barátság minden bizonnyal véget ért.
2016. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A depresszió nem mindig látszik kívűlről... én gyakran vagyok depis és pánikos, de egész életemben ezt remekül lepleztem. Senki nem tudja ezt rólam, csak egy pszichológus, akihez jártam.
2016. okt. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő, hogy ki hogy éli meg és mit mutat kifelé. Amikor én depressziós voltam, senki nem tudta rólam, csak a legközelebbi barátaim.

És ismerek olyat is, aki FB-on nagyon boldog és tartalmas életet mutat, de közben meg ez saját bevallási szerint is egy álca...

2016. okt. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a új haverok elől titkolja. benned azért mélyebben megbízik, azért mondja el neked. a többi a felszín, álca. én is jól játszom. buliban én is teljesen kiütöm magam általában. szóval igen, ez ilyen. benned meg bízik, akármilyen nehéz is neked, de tarts ki mellette. szerintem nagyon szeret téged. már ha magamból indulok ki.
2016. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!