Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 0.25 ös vagyis fél rivotrilrol...

0.25 ös vagyis fél rivotrilrol mennyire lesz nehéz majd anno leszokni hogyha reggel meg este szedek egyet?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 15:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem egész 0.25 ös mert nem mindig sikerül egyenlö részekre törni.
2016. okt. 15. 15:44
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán, miért szeded? Orvos javasolta? Ha meg úgy érzed, hogy jót tesz neked, jó a kedved, akkor meg miért akarnád letenni? Amíg nem növeled a mennyiséget, addig ez még elmegy. Ha pedig már nincs rá szükséged, akkor kezd el negyedelni. Végül is ekkora kis mennyiségnél inkább csak az a lényeg, hogy bevedd. Nekem pszichiáter írta fel. 0,5;1;0,5 mennyiségben, de legtöbbször elég a 0,25. Valszeg már csak a tudat miatt kell...
2016. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Orvos irta fel de ugy döntöttem hogy nekem nem kell 0.5 elég a fele is.
2016. okt. 15. 16:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg mitől félsz? Ha ennyi elég, akkor ne szedj többet, azt annyi.
2016. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy darabig 1 mg ot szedtem aztán hirtelen megfeleztem. Volt elvonási tünet böven.
2016. okt. 15. 16:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért szokták a leszokási fázisban kicserélni rövidebb felezési idejű gyógyszerre a Rivotrilt, mert a clonazepam hatóanyagnak viszonylag hosszú a felezési ideje(18-50 óra). Ha problémát okoz a leszokás, akkor általában ki szokták cserélni alprazolamra(Frontin,Xanax 6-12 óra), ezzel jobban és gyorsabban beállítható a leszokáshoz szükséges dózis.


Bár ennek a kis mennyiségnek még nem szabadna problémát okoznia leszokásnál.

2016. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló! A módszer pont fordítva van; rövidebb felezési idejűt (Xanax, Frontin) szoktak hosszabb felezési idejűre cserélni, elkerülve ezzel a "mini megvonásokat" két adag bevétele között lásd: [link] (Ashton-Kézikönyv).

Erre van ahol clonazepam -ot (Rivotril, Klonopin) használnak, a kézikönyv viszont a diazepam -ot (Seduxen) ajánlja.

2016. okt. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm a felvilágosítást! Én tényleg erre emlékeztem, amikor még szedtem a szert. Látom ezt a diazepám dolgot, tényleg ezt írják.


Természetesen a kérdezőt megkövetem a fals információm miatt.... :(

2016. okt. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Xeplion inekciot is adnak meg kemadrint és ripedont.
2016. okt. 17. 12:00
 10/12 A kérdező kommentje:
Függöséget okoz a rivotril de biztos lelehet tenni egyik naprol a másikra majd.
2016. okt. 17. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!