Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsok illetve...

Antidepresszánsok illetve nyugtatók okozta libidócsökkenésre megoldások?

Figyelt kérdés

1 éven keresztül szedtem antidepresszánsokat, illetve nyugtatót Xanaxot stb.

5 éve teljesen leálltam ezekről, azonban a libidóm mégsem olyan mint azelőtt.


29 éves férfi vagyok, rendszeresen sportolok, nincs káros szenvedélyem, túlsúlyos sem vagyok.



Kérlek írjatok ezzel kapcsolatban tapasztalatokat megoldásokat ha van! Köszönöm.



2016. okt. 17. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem előtte volt átlagon felüli, és mostanra lett átlagos?
2016. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pedig az antidepresszánsok pont h libidót növelnek a feszültségoldás által. Nem voltál előtte kényszerbeteg (nimfománia)? Meg 5 év alatt azért ezek kiürülnek. Hormonális/prosztata gondok? Meg milyen most a libidód?
2016. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kb. 23 éves voltam, amikor saját magam diagnosztizáltam, hogy tuti depressziós vagyok. :D Egyszerűen csak nem voltam képes változtatni az akkori életemen és ennyi volt.

Elmentem az orvoshoz, mindenféle komolyabb kérdés stb. nélkül felírta a Cipralexet, Xanaxot. 3 havonta visszamentem, volt, hogy kicserélte másra. Aztán rájöttem, hogy itt velem van a baj vagyis életmód váltás kell, szépen lassan letettem a gyógyszereket és szakítottam az akkori élettársammal. Megis oldottam az életem. :D


Tehát igazából ennyi volt az egész, de utána már sosem volt és ma sincs olyan a libidóm mint azelőtt. Ma is hiába van reggeli erekcióm, van, hogy simán elvagyok egy meztelen nő mellett és nem érzek vágyat stb...

2016. okt. 17. 16:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy meleg vagy?
2016. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Kettes, férfi nem lehet nimfomániás, az egy női betegség, ha nem lennél ilyen tudatlan, akkor tudnád, hiszen még a szó eredete is nőkre utal.
2016. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5# Teljesen igazad van, a férfi erotomániás lehet, nimfo nem. Ilyenekkel van tele a Gyakori, úgy adnak válaszokat, hogy a legelemibb fogalmuk sincs a dolgokról, és a legszebb, figyeld meg, még ő lesz megsértődve!
2016. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Meleg? Ez most komoly? Azt hittem itt komoly válaszadók vannak nem úgy mint a szexualitás kategóriánál.
2016. okt. 17. 16:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Először is 5 évvel idősebb lettél.

Másodszor antidepik okozhatnak ilyet, és ez megmaradhat akár a letételük után is.

2016. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdésedre a válasz:


[link]


Az antidepresszánsok maradandó károsodást okoznak az agyban, emiatt sok embernek SOHA nem tér vissza a libidója, teljesen impotenssé válik, aki érzékeny rá, annak már pár szem is kiválthatja a PSSD-t.


Én magam is ebben szenvedek, de nekem olyan súlyos, hogy a nemi területeim teljesen érzéketlenné váltak mindössze pár szem antidepresszánstól, 1,5 évvel ezelőtt. Hiába hagytam abba, ez a "mellékhatás" semmit sem változott, ugyanolyan deszenzitizálódott maradt a testem az eltelt idő ellenére.


Nemzetközi fórumokon több ezer PSSD-s van már... Ha gondolod, írj.

2016. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem írd meg az étrendedet. Talán tudok segíteni.
2016. okt. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!