Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párom depressziós lett, de...

Párom depressziós lett, de nem akar orvoshoz menni! Hogyan vehetem rá?

Figyelt kérdés
Emiatt a kapcsolatunkban jelenleg szünet van, ettől függetlenül még találkozgatunk, meg heti 2* suli miatt nálam alszik, de ez így nagyon nem jó. Kemény hangulat ingásai vannak, folyton fáradt, arrogáns lett, flegma. Nagyon szeretem, ő az életem, és tudom, hogy ő is szeret, hiába is mondja, hogy nem... Hogyan vegyem rá, hogy igénybe vegye egy szakember segítségét? Nem akarom emiatt elveszteni, mert amúgy a kapcsolatunk példás értékű, 5 és fél éve vagyunk egy pár, 13 évig pedig barátok voltunk.

2016. okt. 17. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy depressziós, ezt csak a szakember tudná megállapítani. Nézd, ha ő azt mondja, hogy nem szeret már, csak a suli miatt alszik nálad, amitől egyébként frusztrált lesz és dühös, mert már nem szeretne veled lenni és kihasznál, mivel nálad alszik, ettől simán lehet frusztráltnak lenni. Nem kellene elhinned a depresszió dumát. Rakd ki, nem alhat nálad. És bizonyítsa be, hogy tényleg veled akar lenni, rágja kicsit a küszöbödet. Nem árt, ha egy nőnek van tartása.
2016. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Volt már depressziója sajnos nem egyszer, kezelték is vele, több mint 8 évig. Az itt alvást én javasoltam neki, hogy legalább akkor láthassam, hogy hogyan van. Sajnos tudom, hogy depresszió ez, mert enyhébb formában már átestünk rajta még a kapcsolatunk elején. Tudom, hogy szeret, belül mélyen, de a depresszió miatt össze van zavarodva. Orvos kellene neki, de nem hajlandó elmenni.
2016. okt. 17. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ismered és egyformán gondolkodtok akkor mitől lett depressziós? Nem tudom felfogni.
2016. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló: a depressziót nem lehet megmagyarázni. Az jön, még ha minden ok, akkor is előtörhet bárkinél.


De hogy példát mondjak neked: közmunkán robotol, kint a hidegben esőben, nagy a nyomás rajta mert esti sulin teszi az érettségit (ez az utolsó éve), és a saját otthona sem egy leányálom. A közmunkán megkeserítik az életét, és velem is nehéz éve volt. 2* műtöttek, és bizony sokszor mondta az orvos, hogy szerinte rákom van (kiderült a szövettanból, hogy csak megelőző állapot). Tavaly elhunyt az édesanyja is, szóval összejöttek a dolgok. Csak felismerni nem akarja, és orvoshoz menni. :(

2016. okt. 18. 12:14
 5/7 anonim válasza:

Laikus vélemény (mert nem voltam még depressziós, legalábbis orvos még nem látott, szüleim meg nem érdeklődnek olyan hülyeségek iránt, hogy én még érezni is tudok):


Mikor elég komoran látom a világot, olyankor jól esik, ha a párom csinál nekem pl. forró csokit, vagy bármit ami édes.

Utána egy fél napig lefoglalom az agyamat valamivel, amitől nincs időm a problémáimon gondolkodni. Pl. animét nézek.

Fél nap után már egész hozzám lehet szólni. Ilyenkor általában már én is akarom, hogy jobb kedvem legyen, és ezt úgy érem el, hogy megkérem a páromat, hogy öleljen meg egy kicsit, és biztasson, hogy minden rendben lesz.


Ezután már lehet velem értelmesen beszélni. Előtte nem érdemes próbálkozni :D


Nem lehet, hogy barátnődnek is kell valami hasonló (idő, amíg ürül a feje a rossz élményektől)?


A másik ami rajtam segíteni szokott: 5-10 perc futás. Jobb a hangulatom tőle.

2016. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Sajnos párommal jelenleg nem találkozom, csak heti 2*, de akkor is csak alig beszélünk. Szerdán pl mielőtt elment a suliba, tudtunk pár szót váltani, mondta, hogy neki jó a szünet, de nem akarja elhamarkodni, hogy vissza jöjjön hozzám, mert júliusban is pár nap szünet után visszajött, és a "megváltozom" csak addig tartott részemről +1 hónapig még max és minden ment elölről. Én is sokat vitáztam vele, szabályosan megláncoltam magamhoz (ezt most felismertem, és aktívan dolgozom az ügyön, egyenlőre sikerrel! ).

2016. okt. 21. 10:15
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma este szakítottunk :'(
2016. okt. 22. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!