Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, amikor már tényleg...

Mit tegyek, amikor már tényleg nincsen semmiben tovább?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok,már 16 éves koromban gyógyíthatatlan betegséget diagnosztizáltak nálam,ebből kifolyólag munkát nem kapok. Eddig a férjem tartott el,de elváltunk. A szüleimhez költöztem,de ők már idősek,nem tudnak eltartani,az állam nem ad segélyt. Ez a bürokratikus része. A válást iszonyú nehezen éltem meg,nehéz volt az elszakadás,hajlottam a békülés felé,de lett neki más. Idővel én is beleszerettem egy másik férfiba,nagy szerelemnek indult,elfogadott és mindent együtt csináltunk,egyszerűen faltuk egymást,minden szinten. Azt hittem,megtaláltam végre az igazit. Váratlanul hagyott el,arra hivatkozva,hogy már nem szeret. Ez májusban történt. Azóta nem tudom az életem semmilyen területén összeszedni magam,nem okoz örömet semmi. Egyedülálló nő vagyok,aki csak teher a családjának,a társadalomnak,a barátoknak nem,mert nincsenek. A történetem persze jóval hosszabb,bonyolultabb,de tovább nem is részletezem,már így is rosszul érzem magam saját magamtól. Szinte gyerekkorom óta küzdök mindennel,belefáradtam. Segítség nincsen. Baj,ha nem tudom,mit tegyek és egyszerűen lelépek? Úgy értem a világból...

2016. okt. 17. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
menj el pszichológushoz
2016. okt. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jártam pszichológushoz,nem igazán segített...most már nincs pénz rá.
2016. okt. 17. 20:04
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyél már ilyen búvalbaszott 33 évesen. Ez nem fog előbbre vinni semmilyen téren!
2016. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3.-as,azt hiszem,én nem is akarok előrébb menni,nincsen értelme. Búvalbaszott vagyok,hát ez van,ilyen emberek is kellenek,hogy ti jobban tudjatok értékelni dolgokat,akár egy viccet...
2016. okt. 17. 21:15
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia, nincs kilátástalan helyzet, ha az ember Istenhez fordul, és Rá bízza magát. Én is voltam nehéz helyzetben 30 évesen kerültem az öngyilkosság közvetlen közelébe. Huszas éveim káosz voltak, nem találtam a helyem, évekig voltam munkanélküli.

Az öngyilkosság nem megoldás, mert felelősek vagyunk döntéseinkért, szüleidet sem szabad ilyen tragédiával megterhelni. Vidéki vagy? Semmilyen munka nem jöhet szób? Akár korrepetálhatnál gyerekeket, pl. (?)

A megtört szívűeknek nagy segítség a Zsoltárok könyvének olvasása, rájössz, hogy lézetik gondviselő Isten, ebben a fura és igazságtalan világban, azok számára akik Rá találnak.

2016. okt. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló,nagyon szépen kérlek Istent hagyjuk ebből ki. Nem értem,hogyan és miért kell rátalálni,de ez már az én gondom. Örülök,hogy te találtál egy kapaszkodót,de nekem megvannak az okaim,amiért szóba sem jöhet. Kisvárosban élek jelenleg és nincsen semmiféle munka. Az emberek félnek egy epilepsziástól,még gyerekek közelébe sem engednének szívesen,nemhogy korrepetálni. Már nagyon sok munkát megpróbáltam,amint megmondom,mi bajom van,másnap küldenek el. Azt írod ne okozzak a szüleimnek ekkora tragédiát,de az nem tragédia,hogy a nyakukon élek és szerencsétlenek meg vannak nyomorítva,hogyan fizessék a gyógyszereim,orvosokat,ellátásomat,hogy folyton azon görcsölnek,ha kilépek az ajtón és lesz egy rohamom,mikor hívják a korházból stb.?! Ez nekük sem élet,idősek és szegények,én kéne a gondjukat viseljem,nem fordítva...
2016. okt. 18. 11:06
 7/13 anonim ***** válasza:
#5 Mesebeszéd
2016. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Rengeteg epilepszias van, koztuk en is. Megis elunk es virulunk, dolgozunk, szerelmesek leszunk, csaladot alapitunk... ez a betegseg semmiben nem korlatoz a mindennapi eletben. (Jo nyilvan nem ihatok alkoholt, meg nem megyek be egy villogo fenyekkel teli diszkoba)

A tanulasban sem korlatoz semmi fele formaban. En gyogyszert sem szedek, azokkal sokkal rosszabbul voltam. Erdekes, hogy amint elfogadtam a helyzetem, eldontottem, hogy ettol meg egeszseges es teljes ember vagyok, azota nagyon ritkan vannak tuneteim, de rohamom sose, pedig elvileg eleg durva EEG-m, epilepsziam van. (Durva, tul magas agyhullamok) tipizalni sem tudtak, mert minden rohamfajtan atestem mar. Megis boldog vagyok. Ez nem a vilagvege. Rengeteg hires ertelmisegi epilepszias volt. Van a munkahelyemen rajtam kivul ket epilepszias lany, meg nem mondtad volna roluk soha. Elnek ugyanugy, mint a tobbiek. Szomoru, hogy gyerekkorod ota erre meg nem jottel ra.

2016. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as,nem a betegségemen van a hangsúly. Az csak dobott egy kavicsot az amugy is zavaros vízbe. Én is tanultam mellette,méghozzá jól,egyetemre jártam és mint írtam,férjem is volt. Ezerszer próbáltam lemondani a gyógyszerekről,sajnos attól még rosszabb lett. Én külföldön élek,kisebbségnek számitok,nem roma,hanem székely,és itt még azt sem fogadják el,egy ilyen betegséget pedig egyáltalán. Éltem kisvárosban,nagyban,közepesben,de sehol nem találtam munkát emiatt. Ebben az országban nem fogadják el és félnek tölünk...Azt hiszem,az emberek rettegése még jobban eltántorít dolgoktól,de tény,hogy én életemben nem kaptam még esélyt sem. Elötted leemelem a kalapomat,egészséget és rohammentes életet továbbra is!
2016. okt. 19. 12:49
 10/13 anonim ***** válasza:

„Örülök,hogy te találtál egy kapaszkodót,de nekem megvannak az okaim,amiért szóba sem jöhet.”


Ateistán tényleg nehéz lehet az élet. Mert valóban igazságtalan, sok szenvedéssel teli (egyeseknek több kijut).

Én a nehézségek hatására kezdtem olvasni, kutatni miért ilyen ez a világ, hol a helyem benne. És a keresés eredményeként, többféle gondolkodásmódot, vallást ismerve, találtam rá az Igazságra.


„Én vagyok az út, az igazság és az élet” (Jézus)

2016. okt. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!