Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért diagnosztizáltak nárcisz...

Miért diagnosztizáltak nárcisztikus-hisztrionikus személyiségnek? Nem tartom igazságosnak!

Figyelt kérdés

Leszögezném hogy férfi vagyok és szóval elmentem egy dokihoz mert nagyon rosszul éreztem magamat. Szorongtam, izgultam ezen felül állandó dühkitörések és veszekedések miatt úgy éreztem hogy kezdenek tönkremenni az idegeim a sok vita végett. Ezen felül elég nehéz dolgom van a suliban is mivel elég színvonalas és kőkemény oktatói gárdájú egyetemre járok és ott is helyt állok keményen ami bizony idegileg kimerít és lefáraszt.


Az ottani csoporttárs barátaim nem képesek megfelelő és elegendő támaszt nyújtani nekem bár igaz hogy segítenek a felkészlésben és adnak tananyagot meg súgnak ZH- közben de ezen felül lelkileg nem támogatnak ahogy azt igényelném. Haveromat elhívom sörözni erre elkezdi hogy megy haza mert fontos dolga van. Erre nagyon harapok mert szeretnék mindenkivel jóban lenni!!


Aztán az otthoniakkal se jó a viszony mint már említettem feljebb veszekedések vannak folyton amiket sose én kezdek mindig szenvedő alanya vagyok. De már megszoktam én vagyok a családban az akin fát lehet vágni mert bírom a beszólást és kritikát még ha fáj is!


Szóval mindezek miatt amiket fent leírtam elmentem egy doktornőhöz aki igen színvonalas magánklinikán praktizál igaz nem kevés pénzért de hát a gyógyulásért mindent. Elmentem hozzá bemutatkoztam és megdícsértem a lakását és a gyönyörű magánrendelőjét. Tényleg szép volt jó ízlésre vallott a doktornő öltözete és viselkedése kifogástalan volt először. A modora mint egy úri asszonyé nem volt ripacskodó hanem olyan szentimentális. Nagyon szép nő volt sőt gyönyörű.


Beszélgettünk elmondtam a panaszomat hogy szorongok meg ideges vagyok sőt dühkitörésekre hajlamos vagyok és voltam eddig is. Nagyon intelligensen bólogatott látszott hogy megértette a panaszomat mert okos nő. Aztán mondta hogy és mennyire zavar mondtam neki hogy nagyon. Először is diagnosztizált kevert szorongásos-depresszív zavarral majd beállította a gyógyszeres kezelést ami szorongásoldó (frontin) és antidepresszívum (ASENTRA) volt. Mondtam neki hogy én a legújabb antidepresszánst szeretném megkapni mert a panaszaimhoz az való. Erre mondta hogy ha ez hatástalan lesz akkor megfontolja. Na most ezt a asentra-t szedem már jó pár hete és azt kell mondanom hogy hat. Igaza volt a doktornőnek hogy nagyon hatásos bár régi de jó gyógyszer! A frontint minimális dózisban szedem mert ugye nagyon nyugtat és altat ami nem jó főleg hogy erős egyetemre járok ahol rengeteget tanulok sokszor még éjszaka is és nehezen tudnák fentmaradni ha szedném nyakra főre ezt a frontint. De amikor izgulok vagy felmegy a pumpa akkor bizony beveszem mert úgy érzem kell.


Ezután felvett egy élettörténetet az alapján azt mondta hogy valószínűleg személyiségem is rossz. Ezmiatt került sor az ún. MMPI tesztre amit körülbelül másfél órán keresztül töltöttem ki. Doktornőm szerint én voltam eddig az egyik legőszintébb páciense a tesztre adott válaszok alapján. Viszont jelentősen megemelkedett a Hy és még pár skála 80 fölé ment. Így diagnosztizált Hiszteroid (Hisztrionikus) személyiségzavarral mely mellé nárcisztikusnak is nevezett.


Ez már nem tetszett. Felcsattantam és ki kértem magamnak ezt a beskatulyázást. Utálom ha önimádónak neveznek meg még ilyen-olyan személyiségzavarosnak mert ez szerintem egy olyan kategória ami bárkire ráhúzható. Kérdeztem embereket hogy mit gondolnak erről a diagnóisról. Egyik haverom azt mondta hogy lehet hogy van valamilyen zavarom de nem vagyok önimádó mert nem imádom magam. Teljesen egyetértettem vele. Most arra gondoltam egyetemi pszichológust is megkérdezem mit gondol erről mert nem hinném hogy önimádó lennék.


Még mielőtt valaki megkérdezné ez miért fontos elmondanám hogy diagnózisaim alapján fog zajlani a több éves pszichoterápiás kezelésem ami hetente/kéthetente órás üléseket jelent. Szóval azért fontos mert nem akarom hogy rossz diagnózis alapján kezeljen egy pszichiáter szakrovos!



2016. okt. 17. 20:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

Ne ezen az úton menj tovább!

Inkább sporttal töltsd el azt az időt amit amúgy sopánkodással.

Ha azt hajtogatod, hogy jól vagy.. Jól is leszel...

2016. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Idefigyelj utolsó! Nekem ne osztogass tanácsokat mert nem értesz az életemhez. Milyen sportról beszélsz? Képzeld fociztam már az nem volt jó mert az edző mindig kispadoztatott amikor szerintem jobb voltam mint bármelyik focista társam csak azoknak a szüleik jóba voltak az edzővel és játszottak én szüleim meg nem és így nem játszottam.

Aztán karatéztam már de ott az volt a gond hogy nem értékelték ha rámenősebben és izgalmasabban küzdöttem. Egyszer sérülést okoztam és kirúgtak edzésekről.


Mostanság képzeld edzek hogy ne hízzak el meg megtartsam a jó alakomat de elég nehéz depressziósan edzeni. Bár annak magyarázok akiben nincs empátia annak tökmindegy nem értheti meg :(

2016. okt. 17. 20:45
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Először is, itt nem lehet beszélni igazságos vagy nem igazságos kategorizálásról, hanem a tények alapján történik mindez. Te magad állítottad ki saját magadról a személyiségtesztet és egyben a dilipflepnit is, amikor elsőként megdicsérted a lakását és a rendelőjét is, mint egy megfellebbezhetetlen ítész és esztéta, holott ez a fajta "bizalmaskodás" messze nem helyénvaló. Ha felcsattansz és kikérsz magadnak bármit, amikor te magad mentél oda orvosi segítségért és még leteremted a nálad nyilván sokkal jobban képzett orvost, aki ráadásul nő.... Szóval én páros lábbal rúgtalak volna ki az ő helyében...
2016. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de az írásod is elég fura, szerintem nem sokat tévedhetett a doktornő! De azért mindenképp menj el másik dokihoz is, hátha mégis tévedett.
2016. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

hármas, figyu nem tudom hogy neked miért meglepő ha megdícsérem azt ami tetszik. Neked ami tetszik azt nem szoktad néha megdícsérni? Azt gondolom hogy jó volt hogy megdícsértem sőt nem csak azt hanem a személyiségét is méltatni szoktam meg le akarom nyűgözni direkt úgy öltözök hogy tetszek neki. Múltkor is mondta nagyon figyelek a kinézetemre meg ruháimra ezt így megjegyezte.


Amúgy pls a kérdésre válszolj és ne beszólogass köszi!!!

2016. okt. 17. 21:04
 6/26 A kérdező kommentje:
négyes! Értem szóval neked egy ilyen leírás fura. Hát ezt meg miből szűrted le? xD Mert hosszú vagy mi benne a fura? Válaszolj had tanuljak tőled te okosok okosa!!!
2016. okt. 17. 21:05
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
"Nagyon intelligensen bólogatott látszott hogy megértette a panaszomat mert okos nő." xD
2016. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlanám figyelmedbe a saját kérdésemet erről az MMPI tesztről


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__8..


Bár ha nagyon belegondolsz a dolgokba,mint ahogy azóta én is nagyon sokat gondolkodtam rajta,rájössz,hogy van benne némi igazság. Egyébként gyakorlatilag mindenkinél találnának ilyen olyan defekteket,hiszen ebben a világban még ki normális?


Ne ijedj meg így egy teszteredménytől! Nem katasztrófa és nem a világ végét jelenti. Én nem ismerlek és nem szeretnék ítélkezni feledted,de az írásod alapján a hiszteroid személyiségzavarban lehet valami hisz itt is épp kibújik belőled a válaszadók miatt. A nárcisztikus passz..nem tűnsz kifejezetten önimádónak aztán ki tudja. Mi denesetre a terápia ártani nem árthat


22l

2016. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

Remélem, az egyetemi pszichológus elmagyarázta neked, hogy a nárcizmus csak a köznyelvben jelenti azt, hogy önimádó... a pszichológiában egészen mást jelent.

Remélem, azt is elmagyarázták, hogy egy JÓ terapeuta nem a diagnózist kezeli, hanem az egyént. Semmi jelentősége nincs a terápiában a "címkének". (Ezért nem is fontos különösebben.)

A hisztrionikus személyiségzavar "kórjóslata" általában nagyon jó, a hisztrionikusok a leginkább alkalmasak a terápiára (ennek megvan az oka, de most nem mennék bele részletesebben). Ha tisztán nárcisztikus lennél, akkor kb. "reménytelen eset" kategória lennél.

Nem tartom jó gyakorlatnak, hogy a pácienst túl korán szembesítik saját magával, a terápia során fokozatosan adagolva sokkal hatékonyabb, nagyobb belátást és együttműködést lehetne vele elérni. A túl korai szembesítés (ahogy eseted is mutatja) hárítást és ellenállást vált ki, míg apránként könnyű elfogadni, ahogy megérted az okokat. Írom ezt úgy, hogy nagyjából ugyanezt volt a diagnózisom nekem is. A hisztrionikus személyiségzavarom viszonylat könnyen el tudtam fogadni, hiszen minden stimmelt, sok mindenre magyarázatul szolgált.

A nárcisztikus vonásaimmal már a terápiám során szembesültem és ezzel párhuzamosan azt is megértettem, hogy ezek a vonásaim a "túlélést" szolgálták a nárcisztikus szülőmmel szemben. (Nem annyira a személyiségem része volt, mint inkább tanult viselkedésjegyek.)

Megjegyzem, hogy egy igazi (tiszta) nárcisztikust nem zavar, ha nárcisztikusnak neveznek, sőt, még büszke is rá. Ha téged zavar ez a címke, akkor eleve nem lehetsz nárcisztikus, és jó esélyed van, hogy a terápiádban szépen felismerd és átdolgozd a nárcisztikus vonásokat. (Amik egyébként kivétel nélkül minden emberben megtalálhatók valamilyen szinten, bizonyos mértékig még szükséges is, csak meg kell tanulni a helyén kezelni.)

Mindenesetre azt jó, ha tudod, hogy a terapeuta NEM a címkét kezeli, tehát tökmindegy, hogy mi a címkéd.

Ami nekem fura, hogy írod: hetente/kéthetente tervezel járni. A terápiában nagyon fontos a rendszeresség és állandóság, nem lehet hol így, hol úgy menni. Kéthetente egy alkalom nem túl hatékony... akkor már járj hetente, vagy ha megoldható, hetente kétszer, mert annál gyorsabban lehet haladni. Tapasztalat.

2016. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

Köszi hogy ennyire sokat írtál meg okosságokat. Nem mentem el egyetemi pszichológushoz mert nem érdekelt hogy mit mond. A nárcizmus önimádatot jelent mindenhol benne van az értelmező kéziszótárban is már ne haragudj szívem! A terápiában már hogyne lenne jelentősége a "címkének" nem mindegy hogy egy szorongó, félelemtől maga alá piszkító embert kezel a pszichológus vagy egy érzéketlen pszichopatát. Másképpen fog viszonyulni mindkettőhöz más módszerekkel kezeli pl előbbit kognitív terápiával a pszichopatát meg viselkedésterápiával. :)


Engem nagypn nem izgat a hisztrionikus kórjóslata mert annak se tartom magam. Egy normális fiatalember vagyok kisebb hibákkal amiknek a nagy részéről nem tehetek mert rossz emberekkel voltam körülvéve.


Nincsen reménytelen eset szerintem amúgy de ez csak az én véleményem. Te gondolhatod másképpen nem kell hogy elfogadd ezt de tudd hogy mindig van kiút mindenből csak akarat és erő szükségeltetik hozzá!


Úgy beszélsz amúgy mintha pszichiáter vagy pszichológus lennél hogy mi a jó gyakorlat meg mi nem. Tényleg fájdalmasan nagy az arroganciád. Talán ezért is gondolhatja a pszichológusod hogy nárcisztikus is vagy :) Amúgy nem szembesített vele a pszichiáterem hanem felállt hogy megírja a receptemet elolvastam hogy mit írt rólam mmpi teszt alapján a kiértékelő. És lesokkolódtam hogy érzelmileg éretlen meg infantilis viselkedés stb meg személyiségzavar ezen belül hisztrionikus.


Ja igen úgy járok terápiába ahogy akarok ne mondd meg hogyan jó! Legszívesebben nem is járnék csak hát azt akarom hogy mindenki szeressen meg nem akarok veszekedni másokkal és azt gondolom az ehhez vezető út bár rögös meg döcögős lesz a terápia is fáj már most mert sokat kritizál a doktorom de akkor is megyek tovább hogy jobb ember lehessek! Ehhez nekem az kell hogy én megmondjam mikor hogy érzem magam és úgy járjak. Érted?

2016. okt. 18. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!