Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tegnap voltam pszichológusnál....

Tegnap voltam pszichológusnál.25 vagyok, és gyerekkorom óta zárkózott voltam, és nem éreztem jól magam a bőrömben. Tavaly is elkezdtem egy terápiát, gyógyszerrel együtt, és egy hónap után teljesen megváltoztattak a dolgok. (Többi lent)?

Figyelt kérdés

Újból előjöttek az érzelmeim, norm

lisan tudtam kommunikálni az emberekkel, végre lettek kedvenc számaim, stb. Viszont rövid idő után abba hagytam az egészet mert elbíztam magam, és hát utána még rosszabb lett mint előtte. Egyik dolog, hogy nehezemre esik bármit is csinálni itthon, még ha eltervezem is, hogy ezt meg eztt fogom holnap csinálni, egyszeruen sz*rok az egészre, és azt csinálom amihez kedvem van. Nincs kötelesség tudatom. A tavalyi pszichológus relaxációs gyakorlatokat csináltatott velem, konkrét dolgokról kérdezett, míg a mostani, akinél tegnap voltam másodjára, azt mondta, hogy magamtól változtassak ezeken a dolgokon. Ha nem sikerül akkor nem érdemes folytatni a terápiát! Természetesen az első pszichológushoz szerettem volna visszamenni, de külföldre költözött, viszont beszéltem vele és ezt ajánlotta. Ő egyből leszögezte, hogy másképp áll a dolgokhoz mint az előző, de nem gondoltam volna ezt . Ha magamtól tudnék változtatni a dolgokon már rég megtettem volna magamtól is, ráadásul amit ő mondott már számtalan ember mondta, azzal a kivétellel, hogy most még perkáltam is érte. Azt mondta, ha megváltoztattam a szokásaimat, keressem fel...nekem gyanús kicsit az egész. Szerintetek maradjak itt, vagy váltsak?



2016. okt. 21. 08:04
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, az kimaradt, hogy míg az előző anyámmal is akart beszélgetni gyerekkori dolgaim miatt, addig a jelenlegi nem foglalkozik a múlltal, a jelen dolgokon akar változtatni, vagyis kényszerít hogy változtassak. Anyám nem volt rá képes, szerintem ő sem lesz, ráadásul még fizetek is érte nem keveset....
2016. okt. 21. 08:06
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

A különféle gyógyszerek nem segítenek, úgy müködnek, mint a kábítószerek, és idövel teljesen felbomlik a személyiséged.

Egyetlen kivülálló sem tud HELYETTED bármit is tenni, NEKED kell lépni. Az, hogy valaki beszélget anyáddal a gyerekkorodról, NEM VÁLTOZTAT semmit a jelenlegi életeden, legfeljebb meg tudod magyarázni, hogy TE NEM tehesz arról, hogy nem jutsz semmire, más a hibás.

Egy NORMÁLIS pszichológiai kezelésnek éppen az a lényege, hogy TÉGED motivál a változtatásra! SZerintem éppen MOST vagy a megfelelö szakembernél, de természetesen az eredmény nem egy és nem két alkalom után jelentkezik, hanem hosszabb idö után.

Meg emellett neked is kell TENNI valamit, nem pedig várni, hogy csoda történik és megváltozik az életed.

2016. okt. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%

Lehet hogy most valami hatalmas hülyeséget fogok irni, de leirom.

En ugyanigy vagyok a tanulással. Tehát hogy tudom hogy kéne, de csak fekszem az ágyamon és nem tudok megmozdulni hogy nekiálljak tanulni. Úgy döntöttem hogy ennek véget vetek, és bármilyen nehéz is lesz, én bizony tanulni fogok, mert ezen múlik most minden. Ugyanezt ajánlom neked is.

Azt pontosan hogy értetted hogy elbíztad magad és abbahagytad?

2016. okt. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Próbálj mást keresni, sokan vannak, akik valószínűleg vették a diplomát, vagy lecumiztak érte valakit, de meg nem érdemlik.


Az igaz, hogy más nem tud helyetted megváltozni, de segíteni tud ebben. Úgyhogy ne is próbálkozz egyedül, csak az idődet pocsékolod, én ugyanebben a helyzetben voltam, ilyen idős korban, ha egész életedben ilyen voltál, akkor már egyedül nem fog menni.


Keress valakit, kérdezd meg már a legelején, hogy akarja elérni a célt, ha nem tetszik, hagyd is ott!


Sok sikert!

2016. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 3-masnak: úgy értem, hogy kb 3-4 alkalom után, persze orvos által felírt gyógyszerel párhuzamban (SSRI) egy hónap alatt radikálisan megváltoztam, a szüleim nem ismertek rám, de boldognak éreztem magam, elmúlt minden gátlásom, jobban éreztem magam mint valaha a 25 évem alatt. Azt gondoltam, hogy ez így is fog maradni, és nem jártam tovább terápiára. Viszont azután még rosszabb lett mint előtte volt.
2016. okt. 21. 09:29
 6/19 A kérdező kommentje:
Viszont szerintem az nem pszichológiai "módszer" hogy "bizony akkor is csináld ezt meg azt ha nem akarod vagy épp nincs kedved hozzá". Ezt szüleimtől is sokat hallom. Viszont mikor az elsőnél voltam, ő elérte mindenféle bíztatás nélkül, hogy megváltozzon a gondolkodásom és magamtól lássam mit és miért kell megtegyek, és ezek a dolgok egyáltalán nem estek nehezemre!
2016. okt. 21. 09:32
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén kíváncsi lennék, hogy tudtál kifogni két ilyen kóklert... A másodikat inkább nem is minősítem, ennek az égvilágon semmi köze nincs a terápiához.

Az első...

Az rendben van, hogy foglalkozik a múltaddal, de FELNŐTT terápiában nem a szülőket kérdezik ki. Ilyet csak gyerekpszichológusok csinálnak. (Felnőtt terápiában egyenesen TILOS családtagokkal beszélni a páciensről.)

Plusz egy JÓ terapeuta bent tud tartani a terápiában akkor is, ha már jobban vagy. Az ő dolga lenne megértetni veled, hogy az átmeneti javulás még semmit nem jelent. Nyilván erőszakkal senkit nem lehet kényszeríteni arra, hogy járjon, de a jelek szerint benned amúgy megvan az elkötelezettség, ha erre nem tudott építeni, akkor nagyon rossz szakember.

Keress egy tényleg jót és ne hagyd abba, csak amikor ő mondja.

2016. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a világban ezen a téren nincsenek csodák. 1 hónap alatt terápiával semmit sem lehet elèrni 25 év berögződés után. Amit te éreztél a gyógyszer hatása volt. Ami pedig hosszútâvon nem megoldás. Azzal a nézőponttal értek egyet hogy ugenis próbálj kimozdulni a konfortzónádból lépésről lépésre. A közben felmerülő nehézségek átbeszélésében segít a pszichológus.
2016. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, a gyógyszert utána is szedtem egy évig, nemrég hagytam abba, segítség nélkül, viszomt amint abbahagytam a terápiát, a gyógyszer hábavaló volt. Voltam utána dokinál is, dózist emeltünk, de semmi változás nem volt.
2016. okt. 21. 18:03
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Ne menj vissza hozzá. Egy lelkes, segíteni akaró pszichológus nem ilyen. Ez csak a markát tartja a pénzért...
2016. okt. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!