Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyítható lesz az autizmus?

Gyógyítható lesz az autizmus?

Figyelt kérdés

[link]


a kép alatt van ez megerősítve, bár nem tudom hogy ez alapján képesek lesznek arra hogy megváltoztatják egy autistának gyökeresen az életét, hogy pl. érteni fogja azt amit nem értett, vagy jó lesz a kommunikációs készségük? ez egy újjabb fellángolás? nem lehet hogy erős az az állítás hogy "gyógyítható" ha mégse lenne erős én ezt nehezen tudnám elképzelni.


2016. okt. 26. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de hiszem, ha látom. Az elmúlt tíz évben évente olvasok csodás áttörésről, "hamarosan gyógyítható lesz a rák" címmel. És még mindig nem az. Ha felfedeznek valamit, vagy valami kísérleti szer hatásos állatokon, akkor azonnal győzelmet kiáltanak.


Az autizmus nem szellemi fogyatékosság, nem ezt kell "gyógyítani". Ha kicsit beleolvasod magad a témába és rájössz, miről van szó, látod, hogy igazából egész logikus az elmélet, amit a kezelhetőségéről eddig tudnak és kikutattak, csak sajnos ezek a hírek általában túl korán vannak kikiáltva.


Némileg személyesen is érintett vagyok és tudom, hogy amiről írnak, nem butaság, de kutatni kell még sokat.

2016. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Blikk?

Na kb. ennyire hiteles a cikk... a tudomány jelenlegi állása szerint az autizmus genetikai eredetű, már magzati korban kialakul, mivel az agyi idegpályák másképp alakulnak, mint az átlagembereknél. Egyes szemléletek nem is tekintik abnormalitásnak az autizmust, hanem az emberi egyedfejlődés egy lehetséges alternatívájának.

Ne feledjük azt sem, hogy az autizmus spektrum, tehát a magasan funkcionáló autisták is autisták, és ők köszönik szépen, nem akarnak kigyógyulni önmagukból.

Az autizmus ugyanis pervazív állapot, vagyis az egész személyiség érintett. Ha egy tünetet kezelnek, akkor az összeset kezelik: vagyis drasztikusan beavatkoznak a személyiségbe, ami beláthatatlan következményekkel jár.

Nem csak egyéni, hanem össztársadalmi szinten is... ha valamilyen módon gyógyítani lehetne az autizmust, akkor a tudományos-technológiai fejlődés megrekedne, ugyanis a világ szinte összes nagy felfedezését, tudományos-technológiai vívmányát autistáknak köszönhetjük.

2016. okt. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
k
2016. nov. 1. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!