Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki, aki (súlyos) önértékel...

Valaki, aki (súlyos) önértékelési problémában, önbizalomhiányban szenvedett, és segített neki az önszuggesztió?

Figyelt kérdés
Már régóta próbálom legyőzni a kisebbrendűségi gondolataimat, önbizalomhiányomat, eddig bagyon kevés sikerrel. Egymásnak ellentmond ugyan, hogy tudom magamról, hogy bennem is vannak értékek, de mégsem tudom elhinni, és ez meglátszik a viselkedésemen, az emberekhez való viszonyulásomon. Szociális helyzetekben, amikor egy kevésbé közeli emberrel beszélek, előjön a kényszer, hogy olasmit mondjak, amivel lenyűgözöm, megszerettetem magam, mert ha önmagam adom, az nem elég, és egyáltalán, önbizalomhiányra utal az is, hogy mindenképp el akarom érni, hogy kedveljenek. Több helyen is olvastam, hogy a naponta alkalmazott pozitív affirmációk (pl. Magabiztos vagyok) segíthetnek. Valakinek tapasztalata?

2016. okt. 28. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az abszolút nem önbizalomhiányra vall, hogy meg akarod szerettetni magad az emberekkel.

Ez hülyeség !

A megfelelési kényszer ott van minden egészséges emberben.

Ez belénk van kódolva, hogy " csordában az erő " !!!

2016. okt. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem pszichoterápiával sikerült önértékelést építeni.
2016. okt. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 elwera ***** válasza:
Amikor csúnyának látom magam a tükörben és kétségbe esek, vagy félek egy szituációtól előre amihez egyáltalán nincs kedvem, de meg kell tennem, akkor a párom szokott erőt sugározni felém. Megdícsér, megnyugtat, ő nagyon empatikus. Mindig tudja hogy mivel lehet engem jókedvre deríteni, vagy átlendíteni a félelmeimen, és ösztönözni hogy menjek és csináljam azt amit szeretnék.
2016. okt. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy az önbizalom és az önértékelés két külön dolog, de általában összemossák. Persze van összefüggés.

Az önbizalom szintje alapvető karaktervonás, 2-3 éves korra kialakul, nem lehet változtatni rajta (csak van egy tól-ig, amin mozog az ember). Az önértékelést viszont lehet fejleszteni ismételt pozitív gondolatokkal, ahogy lerombolni is ismételt negatív gondolatokkal szokták, akik hajlamosak rá (alacsony önbizalmú emberek). Attól, hogy az önbizalmad kevés, még lehet egy reális önértékelésed, ami segít a társas kapcsolatokban. Ehhez pont az önismeretedet kell fejleszteni, és pont nem olyan dolgot hajtogatni magadban, ami nem igaz: "magabiztos vagyok".

2016. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
# 4: Ez mind igaz, de az nem, hogy nem lehet rajta változtatni. Egy mélylélektani terápia gyökeresen át tudja alakítani a személyiségstruktúrát.
2016. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!