Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 41 éves férfi vagyok, nem...

41 éves férfi vagyok, nem tudok leszokni az antidepresszánsról és a Xanaxról az elvonási tünetek miatt. Érzem, ahogy napról napra jobban elhagy a józan eszem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pályatévesztett vagyok, az intellektusom, amire fiatalon olyan büszke voltam, a béka sejhaja alatt van, nem bírom elviselni a munkahelyemet, az ottani stresszt és sz*rkavarást, nincsenek barátaim, állandóan dallamok és kényszergondolatok kavarognak a fejemben, stb. Van ebből kiút? Állandóan az öngyilkosság foglalkoztat, oly annyira, hogy el is kezdtem az ingóságaim eladását, elajándékozását. Pszichológusnál voltam, ő nagyon sok pénzért leíratott velem egy esszét, amit őrült bulvár módon kiszínezett, hogy mint "esetleírással" villoghasson vele egy szaklapban, ekkor megszakítottam vele a kapcsolatot, mert eljátszotta a bizalmamat. A pszichiáter pedig véletlenszerű sorrendben és óriási adagokban teletömött gyógyszerrel, amit azóta is nyögök. A vallásokra nem vagyok fogékony, mert nem olyan nevelést kaptam, párkapcsolati téren pedig öt éves korom óta nyomaszt egy beidegződés, egyfajta ruhafétisizmus. Nem volt még barátnőm. Van ebből a pokolból akárcsak valami egész keskeny, de kifelé vezető út?

2016. okt. 30. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyim is Xanax függő volt. Nem semmi volt amit leművelt.


Szerintem másik pszichológust kéne keresni, aki szakmailag elismert, és sok jó vélemény van róla. Egy alapján nem ítélheted el mindet. Főleg ha az akaraterőd is a béka segge alatt van, nem csak az intellektusod.

2016. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy másik pszichológus lenne a megoldás.

Ismerősöm is szedett valami antipszchitikumot + Xanaxot. Aztán elment egy JÓ terapeutához (akihez én is jártam), és idővel elhagyhatta a gyógyszereit (pszichiáterrel egyeztetve, nem magától tette le). De a terápia hozta helyre. Attól, hogy kifogtál egy rosszat, még nem jelenti azt, hogy mind ilyen!

2016. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Milyen adagban szeded a xanaxot és mellette még mit, azt is mekkora adagban? Ettől is sok függ.
2016. okt. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Xanaxból kb. 2,5-3 mg-ot szedek naponta, Paroxetinből 10 mg-ot (fél tabletta), de azt csak akkor, ha már jönnek az elvonási tünetek (megszédülés, stb.). Most írtak fel Velaxint is, de már nincs bizodalmam egyikhez sem, egy fikarcnyit nem segítettek, csak függővé tettek az évek során.
2016. okt. 31. 11:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a xanax a duplája. Pár éve határoztam el, hogy nem kell azon állandóan kattognom, hogy "függő vagyok, hogy fogok leszokni?!", hanem elfogadtam, hogy ezzel együtt lehet élni. Beveszem, mert szükséges és kész, tudom nem fogok leszokni.
2016. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
A józan eszed akkor hagyott el, mikor az elsö tablettát bevetted.
2016. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os, más talán kikérné ezt magának, de igazad van... Igaz, akkor még semmit nem tudtam a gyógyszermaffiáról, a tévében "segítő" szándékú műsorok mutatták be: lám, milyen áttörést értünk el a depresszió kezelésében, itt a TÖKÉLETES megoldás! Hát az anyjuk... fülét, számomra már egy szinten vannak a háborús bűnösökkel. Ezeket a sz*rokat is csak azért szedem (próbáltam számtalanszor letenni, fokozatosan), mert nagyon zord elvonási tüneteket produkálnak, ill. Xanax nélkül nem tudom ezt a mai, csodálatos világot elviselni, amely leginkább Orwell 1984-ére hasonlít :( .
2016. nov. 1. 20:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha éppen elkezdted eladogadni az ingóságaidat, akkor ez nem éppen a megfelelő alkalom a leszokáshoz! Keress másik orvost és másik pszichológust!
2016. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csökkentsd az adagodat napról napra,mindig csak egy fél szemmel vegyél be kevesebbet és kezdj el sportolni!Az leköti az agyad.
2016. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az sem jött be sajnos.
2016. nov. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!