Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen fóbia az, amikor...

Milyen fóbia az, amikor valaki a fekete csíkoktól fél?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömet sokszor csípték meg darazsak gyerekkorában. Felnőttkorára elkezdett betegesen félni mindentől, amin fekete csíkok vannak. (Pl. már attól rosszul lesz, ha meglát egy zebrát vagy egy tigrist.)

Hallottam már arról hogy valakinek olyan fóbiája van, hogy fél az apró lyukaktól, de arról nem, hogy a csíkoktól is. Kerestem a neten, de seholsem találtam meghatározást erre a csík fóbiára. Létezik ilyen egyáltalán?


2016. nov. 4. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel BÁRMITŐL lehet valakinek fóbiája,nem mindegyiknek van saját neve,csak a leggyakoribbakat szokták külön elnevezni.( Nevezzétek el fekete csík fóbiábak.) De tulajdonképpen mindegy is,hogy mi a neve az egyes fóbiáknak,mert a kezelésük így is,úgy is ugyanaz. De gondolom,hogy ez a speciális fóbiák közé tartozik.
2016. nov. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Zebrophobia
2016. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2016. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!