Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néha nem nézek az emberek...

Niceszisz kérdése:

Néha nem nézek az emberek szemébe amikor beszélek. Miért van ez? Nem vagyok skizofrén.

Figyelt kérdés

2016. nov. 9. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
És a skizofrénia hogyan jön ide? Az autisták nem néznek a másik szemébe, nem a skizofrének...
2016. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gömbicica ***** válasza:
0%

önértékelési zavar esetleg ?

nálunk a családban menyem, és az ő gyerekei ilyenek :(

sosem állják a tekintetet :(

beszélgetések alatt mindenhová néz, körmöt piszkál stb :(

rém idegesitő :(

de már gyérülnek az együtt töltött órák (sajnos) igy nem zavaró ha nem látom.

2016. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És ha tartod a szemkontaktust, közben hogy érzed magad?

Ha semmi különös, akkor valószínűleg csak nem sikerült ösztönszintűvé tenned, és odafigyelés kérdése az egész.

Ha kellemetlenül, akkor lehet oka pl. autizmus, de annak számtalan más tünete is van.

2016. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szociális szorongás esetleg?


( ez a kérdés olyan, mintha, megfájdulna a hasad és rögtön arra gondolnál, hogy nincs-e áttétes gyomorrákod :-) )

2016. nov. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Zavarban vagyok mikor valaki szemébe kell nézni beszéd közben
2016. nov. 10. 08:59
 6/7 gömbicica ***** válasza:

esetleg próbáld meg azt, hogy saját tükörképednek beszélsz, persze a saját szemedbe nézve!

ha mondjuk boltba vásárolsz és kérsz valamit, ott sem nézel az eladóra?

vagy csak az utcán kerülöd az emberek tekintetét?


vagy! azt is megpróbálhatod, hogy kiülsz egy padra ha ráérsz, és figyeled az embereket.

a járásukat, a ruházatukat, sietnek, sétálnak, elképzeled hová mehetnek, aztán végül kikötsz az arcuknál, próbáld meg megsaccolni a korukat, gondterheltek-e? milyen a bőrük, milyen a frizurájuk.

lassan a szemükhöz is elérsz :)

mennyi intelligencia van a tekintetükben, vagy szomoruság, vagy vidámság......


meg lehet ezt tanulni :)


talán azért lehet ez Veled, mert valamikor zavarba hoztak valamivel, vagy nagyon alacsony az önbecsülésed.


más: mindig egyenes tartással közlekedj, igy szinte erőlteted magad, hogy előre nézz, a Téged körülvevő világot szemléld, és ne a földre szegezd a tekintetedet.


A tükörrel való kontaktus szerintem legyen az első :)


jó barátkozást magaddal, és az emberekkel :)üdv. Edit

2016. nov. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 QQriQ19 válasza:
Én sem nézek soha, senki szemébe. Ha mégis találkozik valakivel a tekintetem, azonnal más felé nézek. Feszélyezve érzem magam.
2016. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!