Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a bűntudatot?

Hogyan küzdjem le a bűntudatot?

Figyelt kérdés
25 éves fiú vagyok. kb 17 éves koromban, csináltam egy nagy hülyeséget. Felhivtam egy idős asszonyt akit nem ismertem és azzal csaptam be hogy egy hozzátartozója súlyos állapotban kórházba került de nem tudom ki az. Nem minősitő, rosszindulatú válaszokat kérnék, mert én magam és tisztában vagyok vele, hogy milyen csúnya dolog volt, de az akkori 17 éves észjárásom és a mostani az teljesen más, megváltoztam megkomolyodtam és nagyon bánom hogy csináltam kamaszkoromban ilyen dolgokat. Hogyan tegyem ezeken túl magam? Eltelt 8 év, ezt már visszacsinálni nem lehet... viszont megbánni igen. A mai észjárásommal eszembe sem jutna ilyeneket csinálni. Hogyan tegyem túl magam ezen? Köszönöm a válaszokat előre is!
2016. nov. 12. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Lapozz tovább és kész. Most jobb, ha pörögsz rajta. Mindenki csinál hülyeséget, az a legnagyobb hülyeség, hogy a mai napig ezen pörögsz.
2016. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Próbálj meg keresni egy idős asszonyt, akinek rendszeresen segítesz pl. bevásárolni (ha arra van szüksége). Vagy bármi más, önkéntes munkát vállalj idős embereknek, fametszést, kert rendbetételt, kisebb szereléseket, ha ahhoz értesz. Ezzel valószínűleg túl tudod tenni magad a régi tetteden.

2016. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az életben csinálunk hülyeségeket, és jó ha ezeket megbánjuk és lehetőleg jóvá is tesszük.

DE utána tovább élünk. Képzeld el az a feladatod, hogy egy futószalagon jönnek dobozok, amiket le kell zárnod. Egyet kihagysz, mert nem figyeltél. Ha azon idegeskedsz, hogy hibáztál, újabb és újabb dobozokat rontasz el. Ha tudomásul veszed, hogy vétettél, de ezután jobban figyelsz, nehogy újra előforduljon, akkor kisebb hibaszázalékkal fejezed be a munkát.


Megbántad OK. Jóvá tetted? Tedd, ha tudod, vagy légy kedves más öregekkel. Ha hívő vagy, gyóndd meg, de ne rágódj a múlton. Ami elmúlt, elmúlt. Élj jól ezután is.

2016. nov. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak erre relaxációs/vizualizációs gyakorlatok.

Először is fontos lenne tisztázni, hogy MIÉRT tetted. Nem a racionális okokat, azt nyilván nehéz találni, és ezzel bizonyára te is tisztában vagy. Mégis azt gondolom, hogy valamilyen probléma, élethelyzet, konfliktus váltotta ki belőled az irracionális, érzelmek által irányított reakciót.

Ellazult állapotban, csukott szemmel képzeld el, hogy visszamész az időben ugyanabba az élethelyzetbe. Érezd át az akkori érzéseidet, indulataidat. Fogalmazd meg magadnak a konkrét problémát. Gondold végig, hogyan kezelnéd MOST. Fogalmazd meg, hogy mik azok készségek, amiknek most már birtokában vagy, de akkor nem voltál. Képzeld el, hogy ezeket a készségeket, tulajdonságokat egy csomagban átadod az akkori önmagadnak. Játszd le újra a szituációt úgy, mintha már akkor tudtad volna mindazt, amit most tudsz és utána figyeld az érzéseid.

2016. nov. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Berserker88 ***** válasza:
Ezt nem itt fogják megmondani, hogy tedd túl magad rajta. Én is csináltam "fiatal" koromban sok hülyeséget. De megbántam, magadban kell helyre rakni a dolgokat. Akár mennyire ellene vagyok menjél el akár gyónni, vagy valakivel beszéld meg, öntsd ki a szíved. Lehet már ez is egy lépés, hogy itt elmondtad és egy kicsit megkönnyebbülsz tőle. Nem kell ezen kattogni mindig, foglald el magad. Sportolj, adj bele mindent a munkádba, legyél a családoddal, barátnőddel. :)
2016. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azt az idős asszonyt kéne megkeresni, és vele kéne megbeszélni, rendbetenni. Remélem, még él.


Ha nem, akkor egyetértek a többiekkel, hogy másokkal kell a lelkiismeretet rendbetenni.

2016. dec. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!