Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek bemenni kis üzletekbe....

Félek bemenni kis üzletekbe. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
Kis üzlethelyiségekbe félek bemenni, legyen szó bármilyen boltról (élelmiszer, cipő, kis galéria...). Nemrég nyomtatni szerettem volna, és konkrétan 1 órát várakoztam kint, mire rászántam magam, hogy bemenjek. Nagy boltokkal nincs bajom, mert sokan vannak, oda egyből bemegyek, viszont a kicsikben kellemetlenül érzem magam, és ha látom, hogy nincs bent egy vevő sem, akkor inkább be sem megyek. Normális ez?:D Ez valami szorongás?

2016. nov. 15. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Klausztrofobia
2016. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan a kis hely, ami megrémít, inkább az, hogy kevesen vannak bent.
2016. nov. 15. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Félelmek, fóbiák, szorongások.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2016. nov. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok, attól félek, hogy majd az eladó odajön, követ, néz, főleg ha nem veszek semmit. Egy fénymásoló vagy ilyesmi nem gond, oda konkrét céllal megyek, kinyomtatom és go. De ha csak körül akarok nézni, akkor stresszben vagyok, mert az eladó nézi, hogy veszek-e valamit, miközben nem biztos, hogy veszek :D

De ez nem függ az üzlet nagysáságtól, pl. a plázákban is vannak elég tágas üzletek de alig vannak bent emberek és azokba is félek bemenni. Viszont a tömegtől is félek, tehát csúcsidőben sem szeretek vásárolni. Van baj :D

2016. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
Szerintem ez a pánikbetegség egyik formája. Meg kellene találni azt a régen elfeledett negatív élményt amire a tudatalatti emlékezik és feloldani. Lehet hogy kisgyermekként kotorásztál,mindent megfogdostál(pici gyermeki kíváncsiság) és a szülő vagy az eladó durván rád förmedt. Te sírtál és kaptál egy kis csokit és el is felejtetted. A mély tudat viszont emlékezik rá. Amikor hasonlóak a körülmények mint régen ugyan azt az eseményt reprodukálja mint akkor csak most már felnőttként éred meg. Valami ilyesféle dolog lehet a felnőttkori szorongás mögött hiszen normál esetben bemész,köszönsz és vásárolsz és fizetsz és kijössz. Ez amit leírtam klasszikus eset de valahogy így működik minden bennünk rejlő "görcsös" szorongás csak a szitu. változó.
2016. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!