Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy ha megprobá...

Miért van az, hogy ha megprobálok meditálni, miután kellöképp megnyugodtam elfog egy a semmiből jövő rossz érzés?

Figyelt kérdés
és ez a rossz érzés egyre intenzívebb lesz, és inkább abbahagyom az egészet, és csinálok mást...és tényleg a semmiből jön, furcsa, és nem tudom semmihez se kötni...kb, mintha a fejemen át érkezne. nem tudom, hogy tud-e erre valaki valami okosat mondani, de hátha...:)
2008. okt. 5. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
szorongáshoz hasonlít a tüneted. talán jobb lenne elmenned autogén tréningre,ahol nem vagy egyedül meditálás közben. Ez biztonságot is nyújthat, segít még jobban ellazulni + önismeretedet is fejleszti
2008. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hello,

Először is mit értesz meditáción? Miért meditálsz? MIt vársz a meditációtól? Ezeket fontos tisztázni magadban -

és könnyen lehet, hogy nem megfelelően csinálod. Ha pszihés problémáid vannak, akkor nem is javallott a meditáció.


Írj nekem kérlek mail, ha további segítségemet kéred meditáció ügyben. Jógaoktatóként tudok segíteni neked tisztázni a dolgot és megírni, hogy és mit csinálj.

2008. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokért
2008. nov. 1. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Emlékeztem a Te kérdésedre is, és tegnap találkoztam e témával Judit Orloff pszichiáter POZITÍV ENERGIA című könyvében.

Talán hasznát veszed Te is az egyszerű és nálam máris hatásosnak bizonyult módszernek. mindenkinek beíommost,aki e témával foglalkozott vagy foglalkozik itt a Gyakori kérdésekben.

A rossz érzésen tűnődj el, talán megtalálod okát. Vagy ha nem is, ha gyakorolod az általam idehozott módszert, azt hiszem,enyhülni fog hamarosan.

Előbb a meditációs módszer bevezetőjét írom ide, aztán magát a gyakorlatot. Érdemes figyelmesen elolvasni, akár többször is, mindegyiket.

"Mi, emberek, szinte mindig túlpörgetjük elménket, a meditáció azonban kegyesen elhallgattatja a belső hangzavart. Még ez a szerencsénk.

...

Energia pszichiáterként jómagam a szív őrangyalának szerepét töltöm be. Feladataim közé tartozik, hogy megtanítsam betegeimnek azt a meditációt, amely naggyá növeli a szívet. A finomtestben a szeretet a szívben lakozik, amely fontos energiaraktár. Átmérője általában öt centi, a mellkas közepén foglal helyet ( a szív tőle balra található). Az emberek többségében ez az energiaközpont nem ébred fel, csak ha külső erők erre serkentik, például, ha beleszeretünk valakibe. A melegségnek, az örömnek, a jó közérzetnek ez az árama az, amelyre mindenki áhítozik. A szívnek nincsenek határai. Innen árad ki minden igazi erő.

A szív megnyitása új energiákkal tölt el. Nem győzök csodálkozni, hogy hányan nőnek fel anélkül, hogy megtanulnák tudatosan kiaknázni a szív energiatartalékait. Az én szememben a szív időtlen Nap, amelyből derű, erő és egészség sugárzik. Mélyre kell szállnunk, hogy mindezt felfedezzük magunkban, mert ez a fajta boldogság független a külső körülményektől. Ha egyszer felleltük, ráragyogtathatjuk mindenre és mindenkire.

Nyissuk meg szívünket az általam javasolt háromperces meditációval. Azoknak az elfoglalt embereknek szántam, akiknek gyors fejlődésre van szükségük. Célom az volt, hogy rövid ideig megszakítás nélkül a szívre összpontosítsunk. Ha szükségesnek érezzük, helyezzünk el egy órát kezünk ügyében. Ez a meditáció mindössze három percet vesz igénybe. A több jelen esetben nem használ. Figyeljük meg,milyen gyorsan növekszik az energiánk.

Ennek a meditációnak során is légzésünk ütemét kövessük. A be- és kilégzés ritmusára kapcsolatba kerülhetünk a szentséggel. Kivált kezdőknek ajánlom ezt a gyakorlatot, de a tapasztaltabbak is elmélyülhetnek benne. Amennyiben a meditáció túlvisz neveltetésünk határain, az energia út tartományait hódíthatjuk meg.

A háromperces meditáció egy életen át felfrissíti azt, aki fáradt, bánatos vagy rossz passzban van. Én így őrzöm meg eszemet az őrült világban. Ha ráhangolódok a szívre, pozitív kiindulópontot választok. Amikor csökken a hatás, újra felhangolom magam. A cél mindig az, hogy szeretettel álljunk ellent mindig a negativitásnak, amely igazán egyetemes csodaszer. Gyakoroljuk tehát szorgalmasan a minimeditációt. Akkor is számíthatunk erre a kis energiadinamóra, amikor mindössze három percünk jut önmagunkra bolond világunkban.

Noha alkalmasabb a derűs környezet, a meditáció "hordozható". Ha egyszer ráéreztünk ízére, bárhol meditálhatunk. Egy barátom egy buszmegálló padján meditál saját étterme előtt, hogy kicsit kilépjen a csúcsforgalom őrületéből. Ne törődjünk a külsőségekkel! Hunyjuk be szemünket, helyezzük kezünket szívünkre, és kezdjünk meditálni.Egy ilyen mini ráhangolódás életet menthet.

...

Ha megnyitjuk szívünket családunk előtt, csodákat tehetünk a kártékony energiák jóra fordításával.

...

A meditáció a munkahelyi légkört is jobbá teszi."

2010. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A MEDITÁCIÓ:


VÁLTOZTASSUNK ITT ÉS MOST!

NYISSUK MEG SZÍVÜNKET A HÁROMPERCES MEDITÁCIÓVAL


1. Telepedjünk le egy csöndes helyen. Távolítsunk el környezetünkből mindent, ami zavarhatna: telefont, embert. Aztán helyezzük magunkat kényelembe. Például dőljünk hátra egy kényelmes székben, a napsütötte kertben. Én a forró fürdőre szavazok, gyertyákkal. Tegyük az élményt a lehető legérzékibbé. Csöndesedjünk és lazuljunk el. Lassan lélegezzünk be, majd ki. Hagyjuk, hogy lélegzetünk visszavigyen a dolgok középpotjába.


2. Finoman fektessük kezünket a szívcsakrára. Koncentráljunk egy olyan személyre, helyre, dalra vagy emlékre, amely kedves szívünknek. Kezdjük talán a természettel. Képzeljük magunk elé egy gyönyörű hajnalt, vagy gondoljuk el, amint egy kölyökkutya ölünkbe mászik. A Fennvalóra is gondolhatunk, bármilyennek is látjuk. A cél az, hogy átérezzük a szeretet érzését általában, ami sajátos érzeteket ébreszt mellkasunk közepén.


3.Képzeljük el, hogy a gondolatok felhőként úsznak át az égen. Szakadjunk el a gondolatoktól, hagyjuk, hogy átsuhanjanak tudatunkon. Figyeljünk mindvégig a légzésünkre, hogy fokozzuk a koncentrációt.


4. Figyeljük meg, mit tapasztalunk a szívközpontban, legyen a változás drámai vagy alig észrevehető. Talán hőséget érzünk, talán hűvöst, zsibbadást, remegést, tágulást, örömöt, megkönnyebbülést, együttérzést. Hagyjuk, hogy minden úgy történjen, ahogy a meditáció diktálja, ne tartsunk semmit vissza. Idővel érezni fogjuk, amint a jótékony energiák örvénye megnyílik, nőni kezd szívünkben, majd átáramlik minden tagunkba.



Sikeres gyakorlást, jó közérzetet kívánok!

2010. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!