Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség? Már kis korom...

Pánikbetegség? Már kis korom óta rettegek az utazástól, pánikroham szerű tünetek jönnek rám. Szeretnék tanácsokat kérni vagy legalább olyan véleményét "meghallgatni" akinek volt hasonló gondja.

Figyelt kérdés

Üdv. Már kis korom óta rettegek az utazástól és attól ha távol kel lennem hosszabb ideig. Talán csak nem szoktam meg mert nem gyakran szoktam utazgatni. Amikor mégis akkor is időnként elkap egy erős pánik szerű érzés. Mikor bele gondolok abba hogy bármikor rosszul lehetek és nem tudnak segíteni, nem tudok rögtön haza jönni, elkap az émelygés, szorongás, olyan érzés mintha nem is lennék ott olyankor ahol vagyok, csak egy álom lenne. Csak préselem magamat belefele az ülésbe amennyire csak bírom és nem tudok ellazulni.

Mondjuk mindig mire haza kellett jönnöm már megszoktam az új helyet, lefoglal valami és elmúlnak a tünetek (sose voltam még távol többet 1-2 napnál). Viszont most munka miatt egy egész nagy utat kéne megtennem, és több hónapig oda lennék. De ennek már csak a gondolatától is elkap a rosszul lét. Még magát az utazást kibírnám, de az ott maradás.. még munka közben oké, de félek mivan amikor semmit nem csinálok, vagy este van és semmi nem vonja el a figyelmemet a hülye gondolatokról. Olvastam hogy vannak nyugtató gyógyszerek, de az sem megoldás, +nem akarok rászokni.

Bebeszéltem magamnak hogy az itthon a biztos pont, és azóta minél messzebbre megyek el, annál rosszabbul vagyok.

Szeretnék tanácsokat kérni vagy legalább olyan véleményét hallgatni akinek volt hasonló baja. Köszi a válaszokat előre


(Bocs ha elhúztam a dolgot de szerettem volna minél pontosabban körülirni)



2016. nov. 20. 12:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem pánikbetegség, hanem fóbia. A fóbiákról:

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=29s

2016. nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!