Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeres és Pánikbteg...

Aspergeres és Pánikbteg vagyok, azonban az SSRI és SSNRI-k nem jönnek be, csak és kizáólag a xanax és a rivotril használ. Mit tegyek? Az orvos le akar szedni ezekről, és folyamatosan váltogatja az újabbnál újabb gyógyszereket.20f

Figyelt kérdés

az első roham szörnyü volt, és azóta sem merek arra menni ahol megtörtént. eleinte frontint majd xanaxot szedtem ami jó volt, megnyugtatott, utána rivotrilra állított egy neurológus. a mai napig szedem, lassan egy éve napi 3x 0.5 de néhha kimarad a déli ha nagyon jól érzem magam. a pszichiáter aki kezel már nem is tudom hanyadik serotonin visszavétel gátlót próbálja ki rajtam, idáig semmiféle sikerrel. azonbam az utpésó, aneptinex nevü gyógyszerr olyan "jól" sűlt el, hogy olyan szomorúságokat éreztem, hogy az szó szerint fizikai fájdalomban testesült meg, fejfájásba torkollott stb.... eddig amikre emlékszem amiket szedtem:

citalopram- semmi hatás-

Fevarin- csak súlyosbította a tüneteket, hetekkel késöbb sokkal rosszabbul voltam, emellett fejfájások is gyötörtek-.

zoloft- álmosság, a tünetek nem múltak, de még kedvtelen is voltam, fejfájások...

majd nemrég aneptinex, na erről írtam fent.... holnap megyek orvoshoz, az aneptinexről leálltam, és jelenleg NINCSENEK fáájdalmas szomorúságaim, napi 3x 0.5 rivot zedek és jól vagyok, súőt mostanában sokat mosolgok is.... azonban a doktornő folyamatosan le akar szedni erről, amit nem akarok, nem érti meg hogy ez tart egyben jelenleg.... mit tegyek? ez nem minden gyógyszer amit szedtem, és azt sem tudom mennyire egészséges ennire sok gyógyszert hirtelen váltogatni.... mit javasoltok mit tegyek? Az szerotonin háztartásomba való belepiszkálás nálam csak rosszat okoz... sajnos ez a tapasztalat eddig. Nálam például az altatás is nehézségeket okoz, mivel volt olyan szer-nem tudom a nevét- amire em reagáltam, a másikból meg tripla annyit kellett adniuk hogy elaludjak, és még úgy is rúgtam állítólag.... ez történt amikor nagyon beteg voltam, hasnyál mirigy gyulladásom volt mert kő nőtt a közös epeutamban és azt ki kellett szedni endoszkóppal. előtte pedig szalmonellát kaptam egy gyroszosnál az egyik aluljáróban amikor majdnem leeálltak a veséim és iszonyuan legyengült az immun rendszerem... és ilyen gyenge immunnal is alig tudtak leszedálni... végül morfiumot is adtak hogy sikeres legyen az altatás... az aspergerem miatt amúgy sem vagyok biztos abban hogy alacsony lenne a szerotonin szintem... maga az asprger okoz alapvetően egy felpörgést... nem akarok több fost szedni. nem érdekel ha gyógyszerfüggőnek neveznek sem. inkább leszek gyógyszer függő mint rosszúl...


20f


2016. nov. 24. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Az SSRI szerek pedig felpörgetnek. Nekem sem válltak be. Nekem ezt egy privát idegorvos mondta. Csak nyugtatót szedtem, és úgy gyógyultam meg.
2016. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Pszichoterápia. Az Asperger itt kevéssé játszik be, hiszen ugyanúgy hatnak a szocializációs hatások egy Aspergeresre is, mint bárki másra. Egy Aspergeres is lehet pánikbeteg, depressziós, személyiségzavaros, stb.

Sőt, nekem az a tapasztalatom, hogy az Aspergeresek még jobban tudják hasznosítani a pszichoterápiát, mint a neurotipikusok, lévén a speciális gondolkodási sémák alapján jobban átlátják a személyiségük és viselkedésük rendszerét és sokkal tudatosabban viszonyulnak a megoldáshoz. Több olyan Aspergerest is ismerek, akinek a pszichoterápia megoldotta a lelki problémákat és utána abszolút teljes életet tudtak élni. Ezt az utat jó szívvel ajánlom neked is.

2016. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia.


Ha az asperger szndróma nem játszik közre, akkor mivel magyarázod hogyy egyik szerotonin szintre ható készítmény sem vált be nekem? Amúgy a pszichterápia az rendben van, abban benne vagyok, de ahoz egy jó pszichológus is kell. nem akarok kísérleti nyúl lenni. viszont amíg nincs ppszichoterápia addig rosszúl sem akarok lenni. relaxációs módszerekett szívesen tanulnék. de nem szeretném hogy a mindennapjaimról faggasson egy pszichológus és nem is fogom hagyni. Egyenlőre még fel lett írva rivotril, de ha következő alkalommal nem irat fel, akkor feliratok a háziorvosommal. amíg nem gyógyulok meg, és nem találok egy rendes pszichológust, aki tud segíteni rendszerezni azt ami bennem zajlik, addig igen is kell valami ami egyben tart... nos, a szuper ssri gátlók nem ilyenek a benzo-k évtizedekig bizonyították hatásukat....

2016. nov. 25. 15:29
 4/8 A kérdező kommentje:
bocsánat a regneget félregépelésért, sajnos rossz a billentyűzetem... vagy beragad vagy többet ír mint szeretném.
2016. nov. 25. 15:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Az SSRI-től ne várj csodát. Én is szedtem (Fevarint), sz*rt se ért, csak rosszabbul lettem tőle. Pedig nem vagyok Aspergeres.

Egy jó pszichológus viszont csodákat tett velem, már nem vagyok pánikbeteg.

2016. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nos, jó neked, azonban amíg nem gyógyultál meg, mit szedtél a rohamok meggátolására?
2016. nov. 25. 15:51
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Semmit. Tudatosítottam, hogy bár kellemetlen, nem lesz tőle semmi bajom. Megtanultam vele élni.

(Jó, az első rohamoknál kórházba kerültem, meg minden, de aztán mikor már tudtam, hogy ezek pánikrohamok, megbarátkoztam velük, akármilyen pocsék is. Egyszer olvastam, hogy a szervezetre úgy hat egy roham, mint egy kiadós edzés - ez sokat segített elfogadni, hogy nekem ilyen rohamaim vannak.)

2016. nov. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. :/ Engem is mindenáron leakarnak szedni a frontiról, aztán nem nagyon válik be semmi...
2017. márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!