Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van így az életnek?...

Mi értelme van így az életnek? Vannak rajtm kívül i, akik úgy érzik jobb lenne ennek az egésznek végleg véget vetni? Én vagyok defektes vagy a világ az? 35/N

Figyelt kérdés
Mi értelme van úgy az életnek, hogy csak dolgozol, adót fizetsz, eszel és ennyi? Nincs időd, se pénzed igazán semmire. Nem motivál igazán semmi. Sivár az élet, de igazán nem is várok sokat ettől az élettől, de nem is jó így. Nem tudom mi kéne igazán, hogy jobban érezzem magam, csak úgy mennek a napok, hetek évek. Nem akarok úgy megöregedni sem, hogy tök egyedül maradok, de nem motivál semmi sem. Nincs igazán célom az életemmel. Mi a fene ez és mit tennétek? Ki is vagyok ábrándulva sok mindenből. Mint egy droid úgy érzem magam, de ahogy elnézem rengeteg ilyen embert látok. Ki, hogy bírja ezt elviselni és mi értelme van így az életnek?? Hívők, meg hittérítők kérlek kímáljetek, mert nem magyarázat az életre isten, se krisztus! Köszi!

2016. nov. 26. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan munkát/szakmát kell keresni/kitanulni amit szeretsz élvezettel csinálod jó ha nyelvet is tanulsz mivel MO-n nem sok lehetőség van ÉLNI! Keress egy párt alapíts családot. Ha beszélsz valami nyelvet akkor menj ki külföldre esetleg próbáld meg ott! https://www.youtube.com/channel/UCiFF-ngaHNyiW3MsqCMfH8g/fea..

Nézd meg ezt a csatornát nem azt mondom hogy 0 pénzel menjél ki Amerikába hanem gyűjts és úgy megpróbálhatod ha szeretnéd!

2016. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindig azt mondják, hogy az az igazán boldog aki egyedül is az tud lenni, jó persze lehet, de szerintem aki igazán egyedül van az sose lesz boldog.

Kéne valaki melléd, akiért haza mész és akiért teszel dolgokat, amellett hogy magadért is teszed. Nem kell itt egyből amerikába menekülni, ha itt egyedül érzed magad külföldön mégrosszabb lenne, nehogy azt higgyétek, hogy külföldön kolbászból van a kerítés, pont ezért a droid életvitel miatt jönnek sokan inkább haza, mert ott ez még jellemzőbb lesz.

Én is hasonló helyzetben vagyok csak nem látom még egyelőre ennyire vészesnek, de minél tovább vagy egyedül szerintem annál rosszabb, mert nekem is volt már olyan hogy úgy éreztem nincs is kedvem ismerkedni, mintha untatna a dolog, meg maradok inkább a megszokott közegben, pedig ez rossz út.

2016. nov. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És igen a munkahely is számít, nekem ebből a szemszögből szerencsém van, sokat számít, hogy olyan mintha egy baráti közegbe mennék be dolgozni, sokszor alig várom, hogy hétfőnként kidumáljuk mik történtek stb.
2016. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát például az, hogy "adót fizetsz", nem épp a mindennapjaid része, vagy te külön bemész az otp-be befizetni?:)) ezt nem bunkóságból írom, csak csak arra akartam ezzel utalni, hogy ne innen közelítsd meg az életed, ne pénzügyi szempontból... vagy mit szeretnél venni annyira? mit csinál, ha több pénzed lenne?


úgy ezen kívül nagyjából egy cipőben járunk, én se tudom, mi a francért van értelme "csinálni" ezt az egészet... én abban látom a megoldást, hogy egyszer majd családot alapítok és akkor lesz gyerekem vagy gyerekeim, aki vagy akik majd "eseményekkel" telítik meg az életem... ( ebben én is csak reménykedem, hogy ez lesz jó, mert ezen kívül más ötletem tényleg nincsen )

24L

2016. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván ha a teljes képet nézem, én is azt látom, hogy feltehetően egyedül purcanok ki, az életnek mélyebb értelme nincs, semmi "magasztos" nem történik a mindennapokban.


Tulajdonképpen milyen földhözragadt dolgokkal telnek a mindennapok? Munka, mosás, mosogatás és társai. Pl. gondolkodtam azon, hogy a Harry Potterben egy varázspálca-suhintás, és minden ki van teregetve, takarítva. Vajon mit kezdtek a csomó felszabaduló idővel?


Én is sokszor megdöbbenek, hogy jé, már megint eltelt egy hónap, év, és tulajdonképpen nem történt semmi érdemleges: nem lett társam, nem léptettek elő. De rájöttem arra, hogy napokra lebontva élni sokkal nyugodtabbá tesz, mintha távlatilag, nagy célokkal állok a dolgokhoz. Nem várok csodákat és nem másoktól várok bizonyos tetteket. Úgy élem a napjaimat, hogy ne kelljen szégyellnem semmit és magamnak megfeleljek. Mióta ezt eldöntöttem, jóval kevesebb harag, szomorúság van bennem azok iránt, akik valaha megbántottak.


Én alapból pozitív szemléletű vagyok, ami sokat segít. Pl. megyek az utcán, arra gondolva, hogy tök egyedül vagyok a világban - meglátok egy tollászkodó madarat, szép virágot vagy mosakodó macskát és máris örömmel tölt el, hogy ez is a világ része. A vallás, spiritualitás nem érdekel amúgy.


Ami a konkrétabb dolgokat illeti: észrevettem magamon, hogy nagyon rosszul hat rám, ha 8 órát ülök egy helyben, így az irodai munka mellett inkább mást dolgozom, igaz, erre is éveket kellett várnom, hogy összejöjjön. Ennélfogva több időm marad arra, hogy a természetben legyek, mozogjak, ami jobb kedvet (és testet) is generál.


Elolvastam sok pszichológiai könyvet, segített megérteni magamat és az emberek motivációit, elfogadóbb lettem.


Ha van pénzem, kirándulok. Szeretem a hazámat, felfedezni benne, amit lehet. Ilyen alkalommal beszélgetek új emberekkel, barátokat is szerzek néha.


Sokszor meg csak pihenek otthon, mert a munka stresszes. Adok időt a feltöltődésre, különben a negatív gondolatok könnyebben beférkőznek.


A kérdezőnek is azt tanácsolom, hogy töltődjön fel, akár pár napra, valami új helyen. Vagy ha ez nem fér bele, akkor kiránduljon a városában úgy, mint egy turista, csodálkozzon rá épületekre úgy, mint ha most járna ott először. Én gyakran csinálom ezt, és nagyon feldob.

2016. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!