Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyetlen rokonom van, az...

Egyetlen rokonom van, az apám, aki súlyos depressziós, fél az egyedülléttől. Úgy gondolom, hogy negyven évesen az embernek nem az a dolga, hogy a szülójének legyen a szülője. Ti hogy látjátok? Mit tennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés
Sajnálom őt, de azt már nem tudom tovább elviselni, hogy folyamatosan érzelmi zsarol, hogy maga mellett tartson. Érzem, hogy káros az egészségemre, nem hagyja, hogy a saját életem éljem.

2016. nov. 27. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Téged egyedül hagytak kicsinek a szüleid? Szerintem amikor szükséged volt rá, akkor melletted állt. Most te miért nem teszed meg? Fogadj mellé valakit, ha megteheted és programod van, vagy vidd orvoshoz!
2016. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

Pedig 40 evesen epp itt az ideje, hogy mostmar te gondoskodj rola. En 15 evesen nem szoltam egy roh@dt szot sem, amikor pelenkaznom kellett a nagyszuleimet, akik szellemileg is egy csecsemo szintjere epultek le. Mindkettojuknek fogtam a kezet amikor elmentek. Es nem nyafogtam. Gyerekkent!

Te meg felnott letedre ezt csinalod. Szegyelld el magad, akkor is, ha lepontozol.

2016. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
40 évesen én is depresszióval küzdöttem, így írom, hogy NEM a te felelősséged. Nyugodtan kérhet szaksegítséget, te még ha akarnál, se tudnál segíteni neki érdemben, csak ő saját magán! Ha nem teszi, onnantól az ő dolga. A saját életét tönkreteheti, a tiédet nem!
2016. nov. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az apámat nem ismertem addig, amíg anyu öngyilkos nem lett. Egyedül maradtam. Apu az ismerősök nyomására értem jött és ott hagyott idegeneknél. Azt mondta, el kell valamit intéznie, holnap jön. Nem jött, egy hónap múlva sem. Nem nevelt fel, elhagyott. Voltak ilyen-olyan nőügyei, most már nincsenek és a viselkedése miatt nem tűri el a környezete. Azóta keresi a társaságom, mióta a többi kapcsolata elhalt. Nem, nem szégyellem magam, mert nincs miért kedves második hozzászóló!
2016. dec. 29. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!