Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik az, hogy tükörbe...

Létezik az, hogy tükörbe nézve, nincs problémám a külsőmmel, viszont bármilyen képen vállalhatatlan vagyok?

Figyelt kérdés

Külsőleg normális pasinak tartom magam, legalább átlagosnak, ha nem a pozitív irányba billen a mérleg. Szóval elvileg kéne hogy legyen önbizalomnak lenni bennem...


Aztán gondoltam sokszor én hogy na most ezt a "jó pillanatot" megörökítem magamról. Elő a telefont, csatt a szelfi. Aztán mintha nem is én lennék... Se tükörben se kameraképben (az enter gomb lenyomásáig) nincs bajom magammal, viszont ha kép készül rólam, az 99,99%-ban olyan szar, hogy erősen önbizalom romboló.


Félre ne értsetek én nem 9999 képet akarok csinálni, hogy megosztogassam őket a Facebookon, hanem pl. nyugodtan csinálni magamról 1-1 képet, vagy haverokkal együtt, vagy netán a barátnőm mellett... De olyan szinten vállalhatatlan eredmény jön ki a kamerából, hogy az ihaj. Utána meg hiába próbálom újra, már a kedvem is megszottyan és ez látszik is a képekről... mintha depressziós lennék, pedig nem, csak elvette a kedvem az előző kép, ami szintén nem sikerült.


Erősen önbizalom romboló hogy a jó pillanataimat sem tudom megörökíteni, mert az eredmény mindig vállalhatatlan még magamnak is.


2016. nov. 30. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokat torzít a kamera!

Mást mutat a tükör, mást a kamera!

Ezzel nem vagy egyedül!

2016. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenki fotogén. Ha fontos neked, hogy legyen egy-két jó képed, menj el profi fotóshoz, aki segíteni tud abban is, hogy milyen beállításban, milyen szögből stb. lehet rólad előnyös fotót készíteni.
2016. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tükörben mindenki vonzóbbnak látja magát. Valós képet igazán csak egy jó minőségű videó mutat. Tehát még a kép sem.nagyon mérvadó, de az már közelebb áll a valósághoz.
2016. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyébként van egy lány ismerősöm, baromi jó képeket lő magáról, 2 éve nem is találkoztam vele. Aztán pár napja összefutottunk, de én meg sem ismertem.


2 hete feltöltött fotóján egész más egyén van mint amilyen ő valójában. Pontosabban fogalmazva szerintem nagyon nehéz olyan képet lőni magadról, ami vállalható és te vagy.


Talán pont ezért nincs egy normális képem nekem sem, mert nem fogok se csücsöríteni, se húzni a szemhéjam, csak azért hogy legyen egy jó képem, ha egyszer én nem az vagyok.

2016. nov. 30. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy nem vagy fotogén.


Én sem, szökő évente van róla egy normális kép, de ez nem baj.


Látod, van aki fordítva van. Inkább az életben nézzek ki jól, mint a képeken, ha már a kettő együtt nem megy.

2016. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fotó egy kétdimenziós valami, ami nem adja vissza ez ember lényegét, egészét, kisugárzását. Egy időben ismerkedtem neten, és rólam is többnyire semmilyen képek voltak... ha valakivel úgy találkoztam, hogy látott rólam egy ilyen képet, utána nem győzte bizonygatni, hogy élőben mennyivel jobb vagyok.

Aztán elmentem egy profi fotóshoz, aki csinált rólam nagyon szuper képeket. Én ezeket "túl jónak" éreztem magamhoz képest (tényleg címlapfotó szint, akármelyik magazin címlapján megállta volna a helyét). Mindenesetre felraktam ezeket is a netre, és meglepődtem a visszajelzéseken... ugyanis amikor élő találkozóra került sor, akkor a randipartnereim azt mondták, hogy pont azt kapták élőben, amit a képek alapján vártak.

2016. nov. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!