Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez depresszió...

Szerintetek ez depresszió vagy csak szimpla boldogtalanság?

Figyelt kérdés
Én egy pár hónap múlva 38 éves nő vagyok. A legnagyobb problémám, hogy még nem küldtem el senkit a jó büdös francba. Mindenki kedve szerint irányít (főnököm,párom, anyám) Tudom, hogy ez mind az én gyengeségem miatt van, de egyszerűen olyan gyáva vagyok kiállni magamért. A főnökömnek rengeteget dolgozom, futok a gyerekeimmel különóráról különórára, vezetem a háztartást itthon, anyukám hülyeségeit hallgatom... A legrosszabb, hogy én sosem lehetek beteg, mindennek, mindenkor meg kell lenni, de úgy érzem ki fogok dőlni a fáradságtól. Éjszaka gyomorfájásra ébredek és nagyon rosszul vagyok. Egész nap rossz a kedvem, hapról-napra élek. Baromi rossz a közérzetem. Tudom, hogy össze-vissza írok, de legszívesebben úgy eltűnnék!
2016. dec. 3. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

még nem depresszió de ha így folytatod az az leszel szedd egy kicsit össze magad , és keress egy pszihológust!

én is olyan kis "gyáva " voltam/vagyok mint te és nem merek kiálni magamért,de ha össze szeded magad hidd el hogy sikerülhet! :)

keress valami olyat amiben kikapcsolódsz/örömödet leled! én pl : a rajzolásban és a sorozatozásban találtam ezt meg.

ha van eegy ilyen "hobbid" sokkal könnyebb elviselni a minden napokat :)

sok sikert és kitartást!!!

2016. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gömbicica ***** válasza:

Egyik sem.

Nem kell mindenhol ott lenned.

a munkad nem fog vigyazni ha bajod lesz.

Engedd el nemely feladatot,


Ezt a tempot Te diktalod magadnak. Huzd be a feket.


Nem attol leyzel boldog, ha elkuldesz egyeseket a banatosba.


Latod mar a gyomrod sem birj cernaval. Fáj, szarul vagy.


Lassits. Ne vard meg, mig egy faxa gyomorfekely agynak kuld!!!!

2016. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esélyes, hogy már kialakult nálad a depresszió, mivel úgy tűnik, mindenki csak kihasznál. Ha már fizikai tüneteid is vannak, lépned kellene! A problémát már felismerted, innentől már csak rajtad áll.

Először is, tartsd meg a távolságot anyádtól. Nem kell örökre elfordulni tőle, de minimalizáld a találkozókat egy időre, és ha panaszkodik, egyik füleden be, másikon ki.

A kedves pároddal pedig ideje tisztázni pár dolgot. A gyerekekkel kapcsolatban se segít?

A főnök a legrosszabb, de ha legalább a magánéleted rendbe hoznád, ezt az egyet jobban tudnád kezelni.

2016. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már az is segített, hogy írtatok nekem!

Már hallom is a dili dokit; mit tett ma magáért??? 😅 Az a baj, hogy egész nap megjátszom magam. Ezt is tudom... Én egy alapjában véve optimista ember vagyok (óvónő) egész nap vidámságot sugárzok, mosolygok, jó fej vagyok, de néha ha elfogy a türelmem és robbanok. Szegény dadust is csesztetem... Jó, persze azért próbálok kiállni magamért, de olyan....mintha mindig elesnék... Jó ötlet, valami hobbi kellene! Rajzolni nem szeretnék... Egészen ügyetlen vagyok, de lehet elkezdek szépen színezni, olyan felnőtt színezőt. Kicsit több idő kellene magamra, mert tényleg mindig más szolgálatában állok! Az estéket várom, amikor mindenki alszik, és végre magammal foglalkozom...

Olyan kedvesek vagytok! Már most felnyitottátok a szemem...

2016. dec. 3. 23:02
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, eszek egy kis csokit!!!!!
2016. dec. 3. 23:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan a csokievéssel, nehogy még kövér is legyél. :D
2016. dec. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Meliiyy válasza:
nyugottan egyél csokit, az állítóleg "boldogsághormonokat" termel :))) Minden jót kívánok, remélem hamar rendbejön az életed :))) Sok kitartást :))
2016. dec. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!