Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiség zavar vagy valami...

Személyiség zavar vagy valami más?

Figyelt kérdés
Alapjáraton egy kedves 17 éves lány vagyok. De olyan,mintha több énem lenne. Vannak idők,amikor normális vagyok,az osztály egyik legjobb tanulója vagyok. Viszont van olyan,amikor válogatás nélkül szapulok mindenkit,egyedül akarok lenni,mindenkit ellökök magamtól,utálok meg gyűlölök mindent ezen a világon és megakarok halni. Továbbá kutatok az ellenségeim iránt,megakarom keserítenj az életüket,vagy megakarom ölni őket. A másik pillanatban meg boldog vagyok,hogy élek,szeretem a barátaimat,a családomat,stb. Viszont van olyan is,amikor sétálok az utcán,elkezdek énekelni,táncolni,beszélni magammal,ütögetni a falakat,dölöngélni. Meg ilyen dolgokat,amiket tipikusan egy fogyatékos ember csinál. Ameddig átélem ezeket,nem fogom fel a súlyát,csak miután "újra normális leszek" akkor döbbenek rá,hogy sorra vesztettem el a barátaimat,mert azt mondtam utálom őket meg ilyenek, vagy nem is emlékszem arra,amit percekkel ezelőtt csináltam/mondtam. Meg pl.tegnap előtt este mentem az utcán énekeltem,beszéltem,táncoltam,nevetgéltem magamban. Vertem a falat random meg ilyebek. Ezek miért lehetnek ?

2016. dec. 4. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Nem feltétlen személyiségzavar...inkább úgy hangzik mintha "hangulat ember" lennél...azaz az éppen jelenlegi kedved és érzelmeid folyásóljak be a viselkedésedet
2016. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez semmiképp sem normális, sőt, elég súlyos lehet, ahogy ezeket lefested, de a pozitív, hogy még van belátásod ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Azt javaslom, kérj segítséget, már csak azért is, mert szemmel láthatóan téged is zavar, hogy ilyen vagy. A pszichológus segít rájönni a "miért"-re :)
2016. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Ezt hívják úgy, hogy kamaszkor, nagyon pontosan leírtad a tüneteit. Ingerlékenység, váltakozó hangulat, identitáskeresés. Egyébként ilyenkor rengeteg ember él át ennél cifrábbakat is: idegen-test érzést, ébren-álmodást, dejavut.


Ha nagyon aggódsz menj el sulipszichológus vagy magándoki állíthat fel diagnózist. Személyiségzavart egyébként 18éves kor alatt nem lehet hivatalosan diagnosztizálni, pontosan amiatt, mert a tiniknek még kiforratlan a személyisége, keresgélik önmagukat.

2016. dec. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress fel pszichológust, ha még eddig nem tetted. Ez onnantól kezdve nem kamaszkor, hogy nem emlékszel a tetteidre, vagy nem fogod fel a súlyukat. És he gondolj erre úgy, mint fogyatékosságra!
2017. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!