Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax szedésénél mire számítha...

Xanax szedésénél mire számíthatok? 3x0,25 mg -t írt fel a doki!

Figyelt kérdés

Ma délután voltam sztk-s pszichiáternél és azt mondta súlyos kevert szorongásos depresszióm van (F41.2) mert már egy éve depis vagyok, meg folyamatosan rosszkedvű és sírok! Ezért diagnózis után felírt sertraline-teva nevű gyógyszert de abból csak naponta egyet kell szednem 50 mg-t meg azt csak holnap veszem be attól nem tartok. De a xanaxról nem hallottam jókat mire számítsak? Elvileg már ma be kellett volna vennem de nem merem!


Ja és kontrollra vissza kell mennem de minek?



2016. dec. 5. 19:10
1 2
 1/13 gömbicica ***** válasza:
25%

szia :) felnőtt vagy már? F/L?

"súlyos kevert szorongásos depresszióm van"


antidepresszáns csak látszatmegoldás, aminek semmi értelme nincs. Főleg, ha belevesszük a rengeteg mellékhatást.


Ha egy éve depis (?) vagy, rosszkedvü vagy és sirós nem hinném, hogy egy pszichiáter lenne a megoldás.


kérdezte? ill. elmondtad, hogy mitől is lettél ilyen? mi, mik történtek Veled 1 évvel ezelőtt?


És egyáltalán. egy év xarul vagyok után mentél orvoshoz?

2016. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1-es ez milyen válasz? Depresszióval mégis hova menjen? Urológiára?


Kérdező! Ha beválik nálad az antidepresszáns, akkor a xanax adagodat, idővel le kellene csökkentenie a pszichiáternek. Egyébként ez egy kicsi adag xanaxbol, le fogod tudni tenni.

Érdemes lenne az életmododra odafigyelni, rendszeresen sokat sportolni. Esetleg pszichologushoz járni, mert ott ki is tudod beszélni az élményeidet. Kontroll mindenképpen kell pszichiátriai kezelés alatt, lehet, hogy kevesebb,vagy több nyugtató kell, vagy másik antidepresszáns, ha ez nem hat, illetve a gyógyszert csak a pszichiáter tudja felírni.

2016. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A 3x 0.25 xanax nem sok,attól igazán ne tarts,nyugodtabb leszel,semmi bajod nem lesz tőle.

A szertralin mellé adták,az az igazi gyógyszer,a xanax az ahhoz képest ilyen kis adagban igazán nem sok.

A szertralintól lehet néhány napig,1-2 hétig hasmenés,furcsa közérzet,de amúgy mikor hatni kezd( 2-3 hét), az sokat segít,nagyon jó gyógyszer,én is azt szedem,

fontos hogy kivárd azt a 2-3 hetet,mig hat,és ne hagyd abba a szedését előbb.Sokkal jobban leszel,ha így teszel,

erős,és hatásos gyógyszer.

2016. dec. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gömbicica ***** válasza:

kedves 2-es.

"1-es ez milyen válasz? Depresszióval mégis hova menjen? Urológiára? "


ennyire hülye nem vagyok!

Amig nem tudja megtalálni a kérdező az okát annak, hogy mitől is van xarul, és Ő maga nem akar változtatni,addig kár minden pszichiáterért, és xanaxért.

tudom miről beszélek!!!

2-es! voltál Te valaha ilyen helyen? nem hinném.


Én családi probléma miatt került neurológiára önszántamból,doki jól helyrerakott, hogy szedjem össze magam, gondolkodjak el a dolgaimon. és megkérdezte, hogy hülye akarsz lenni?

hát ha akarom ir fel ezt-azt. akkor még a rudotil volt a menő szer.

most jött a xanax és társaik.


ezek mind az agyi funkciókba avatkoznak be!!!

ETTŐL SENKINEK SEM FOGNAK MEGVÁLTOOZNI AZ ÉLETHELYZETEI!!!! a baj megmarad.

a gyógyszert pedig az ember egy idő után megzsokja, majd többet kiván.....


De ha kedves kérdező leteszi a vokság a kémiai megoldások mellet, ám tegye.


tudom ajánlani pl. a https://www.youtube.com/watch?v=0i3buI4kZWQ

c. filmet.

vagy a A Stonehearst Elmegyógyintézet (2014)

c. filmet.


a rosszkedv okát kell megkeresni, nem xanaxot szedni!

2016. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4 nézd gömbicica, ha nem lennék képben, akkor nem is válaszoltam volna. Neked pedig ha valami komolyabb bajod lett volna, akkor meg se kérdezték volna, hogy akarsz-e gyógyszert szedni, hanem egyszerűen beadták volna neked. Minimális mennyiségű xanaxtol senkinek nem lesz baja, de azt is odaírtam, hogy érdemes minél hamarabb abbahagyni a benzodiazepinek (pl.: xanax) szedését, mert hónapok alatt függőséget okoznak és nehéz leszokni róluk. Egy akut helyzetben viszont szükséges lehet a szedésük és igen lelombozó olyan véleményeket olvasni, mint a tied, egy olyan embernek aki éppen bajban van és gyógyszerre van szüksége, nem hülye tanácsokra. Az ilyen kezeléseknek van egy folyamata és ha baj van nem lehet a jogánál és a meditációnál, meg youtube videók nézegetésével tölteni az időt. Persze azoknak, akiknek szinte semmi bajuk nincs, csak valami képzelt depressziójuk azoknak teljesen megfelelő lehet.
2016. dec. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,kedves Gömbicica.

Ne hogy elhidd azt a sok ijesztgetést,amit ezek a videók mondanak.

A depresszió betegség,krónikus,és kezeletlen esetben teljesen kilátástalanná teheti(teszi) az ember életét.

Itt nem arról van szó,hogy valaki rosszkedvű,és problémái vannak. Általában a rossz hangulat félelmekkel,fóbiákkal(nem bír tömegbe menni,utcára stb.),pánikérzéssel,rossz közérzettel,rosszullétekkel keveredik,teljesen kikészíti a beteget,ha nem szed rá gyógyszert. Na persze nem xanaxot,az csak tűzoltás,hanem antidepresszáns,és azt még el is kell találni,hogy megszűnjön a félelem,mert nem mindenkinél ugyanaz hat.

Mondjuk a szertralin az egyik,ha nem a legjobb ilyen,ezt már a kérdezőnek írom.

2016. dec. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Még mindig 3-as vagyok,belenéztem most ebbe a videóba,meg alul a kommentekbe,a video egy szcientológiai propagandafilm,

az ott kommentelők nagy része valószínűleg azt is elhinné,hogy sajtból van a hold,ha ez az állítás izgalmas lenne. A valóság az,hogy ezek a gyógyszerek sok millió embernek segitettek,és segítenek a mai napig.

Súlyos szorongást,rosszulléteket nem lehet kézrátétellel gyógyítani.

2016. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A sertraline az az egyik ami a libidót a nullára csökkenti. A xanaxnak meg a függője lettem. Napi 8mg. Sok sikert!
2016. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8 remélem nincs olyan pszichiáter, aki napi 8 mg xanax-szal tömne téged, ha te döntöttél úgy, hogy ennyit szedsz, akkor nem értem miért reklamálsz.

Egyébként le lehet róla szokni, vagy legalábbis az elején sokkal lejjebb vinni ezt az adagot.

2016. dec. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én 3mg-ot szedek egy nap, 20 éves vagyok.

Könnyű rászokni de azt gondolom, hogy akaraterővel mindenről le lehet szokni.


Hány éves vagy?

2016. dec. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!