Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magamban beszélek, régen...

Magamban beszélek, régen képzeletbeli barátom is volt, de már nincs. Ez gáz nagyon? Beteg lennék? Bővebben lent, kicsit hosszu.

Figyelt kérdés
Az iskolában sosem voltak barátaim, és egyszer csak arra lettem figyelmes amikor felkeltem, hogy valaki ül az ágyam szélén, amikor megkérdeztem tőle ki az, azt mondta, hogy ,,a barátod akire mindig is vágytál,, én természetesen nagyon örültem neki. Sokszor viszont azt mondta, hogy rágjam le a karomról a bőrt, vagy hogy vágjam a kezem, én ezt meg is csináltam, mert ő kért rá, azt mondta, hogy így bizonyíthatom, hogy igaz barátok vagyunk. Viszont amikor azt mondta, hogy gyujtsam fel a házunkat, öljem meg a családom és a barátaim, mert nincs rájuk szükségem, de nem tettem, amikor tanácsot adott vagy ilyeneket mondott és nem fogadtam meg illetve teljesítettem, megharagudott és pár napig nem láttam őt. De a végén mindig megjelent, egyszer viszont a suliban lett egy nagyon jó barátom, az egyik osztálytársam, és ez a képzeletbeli barátom csak annyit mondott, hogy ,, mostmár van egy barátom, így rá már nincs szükségem, ő inkább elmegy,, - könnyes szemmel mondta ezt nekem, de én nem engedtem neki, hogy elmenjen, mondtam neki, hogy ő a legjobb barátom, és őt senki sem pótolhatja, ennek örült, és nem ment el. Aztán egy fél év mulva kb. az egész osztállyal nagyon jóban lettem, és a képzeletbeli barátom azt mondta, hogy vagy őt választom, vagy a hamis barátaimat. Nem értettem, de mondtam neki, hogy most végre már sok barátom van, ne akarja ezt tönkre tenni, másnap már nem láttam a barátomat.. kb. másfél év múlva kiderült, hogy az osztályomból mindenki kihasznált engem, kivéve egy személyt az osztályból, aki elsőnek barátkozott velem, az első barátomat, ő igaz barát volt, és még mindig az is, már másik suliban vagyunk, de kapcsolatot még mindig tartjuk egymással. Ekkor értettem meg, hogy miért mondta azt rájuk, hogy ,,hamis,, barátok. Mostmár nagyon bánom.. hogy nem őt választottam. Nagyon hiányzik, már két éve, hogy ,,eltűnt,, . Mivel uj suliba kerültem, másik osztályba.. természetesen most sincs egy barátom sem. Pár napja magamban beszélek, hogy helyettesítsem a régi képzeletbeli barátomat, de az nem ugyan olyan.. Nagyon hiányzik nekem.. nincs valami mód rá, hogy visszahozhassam?
2016. dec. 7. 00:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy napi 24 órában mellettem volt a képzeletbeli barátom, és hogy ez betegség lehet-e?
2016. dec. 7. 00:05
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés nem komoly, ugye? O_o
2016. dec. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
És akkor most levágtad a kezed mert a képzeletbeli barátod azt mondta aki igazabol csak hangok a kis fejecskédben? Kezeltesd magad sürgősen!! :DD
2016. dec. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajnos betegseg. Pszichológushoz/ pszichiáter hez kellene fordulnod.


Azon nem gondolkoztal, h a képzeletbeli baratod vajon mennyire akart jot neked, ha azt kérte, h okozz testi fajdalmat magadnak es old meg a szuleidet, gyujtsd fel a hazatokat, stb?! Tenyleg jot akart neked?


Feltetlenul avasd be a szuleidet es kezeltesd magad. A kepzelt barat egyebkent pici korban elofordul, de nem kér ilyeneket es iskolas korra egeszseges esetben "kinovi" a gyerek

2016. dec. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mégvágd a kezed** bocsika felre irtam
2016. dec. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ezt mivel írtad?
2016. dec. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
15/l, most vagyok 9.-es, a kérdés komoly. És amikor megkért rá, hogy szedjem le a bőrt a kezemről, vagy daraboljam szét a kezemet, megcsináltam, mert ő kérte tőlem azzal az indokkal, hogy barátok vagyunk, és mutassam meg neki, hogy mennyire is tartom őt annak. Nagyon szerettem őt, ő volt az első barátom. Szerintem csak jót akart nekem, vagyis.. nem tudom. De nagyon szerettem őt, mert mindig mellettem volt, és bár kicsit furcsa volt, de.. akkor is.. viszont mostmár 2 év elteltével nagyon hiányzik, és szeretném ha visszajönne. Egyébként nevelt gyerek vagyok, a szüleim elhagytak engem és a bátyámat, mert gyerek bántalmazása, testi sértés miatt a szomszédok feljelentették őket (minket bántottak). És arra gondoltam, hogy lehetséges-e , hogy a szomorúság és a harag ami bennem volt/van hozhatta őt létre, és azért volt ilyen ,,torz, fura,, személyisége. (tudom, ugy beszélek róla, mint egy élő emberről, de nekem felért egy testvérrel, egy szülővel, és még sorolhatnám, vagyis ő volt a legfontosabb nekem)
2016. dec. 7. 00:27
 8/16 anonim ***** válasza:

Azzal a szulovel, akinek szeretnie kellett volna, de bantalmazott es fajdalmat okozott. Es most a kepzeletbeli baratodnal is osszemododik a szeretet a fajdalommal... igerd meg, h elmesz a suliban a pszichologushoz, jo?


Miert valtottal sulit?

2016. dec. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A suliba ahova jártam, csak általános volt, ezért mentem másik suliba, ugye 9.-be. Itthon már mondtam, akarnak is vinni pszichológushoz, mert emberek közé se nagyon tudok menni, mert hangulatzavarom van, rossz az idegrendszerem is, folyton beteg vagyok, sokszor korházban is voltam már különböző betegségek miatt, most is 2 hete jöttem ki, 6 napot voltam bent. Azért is szerettem nagyon a barátomat, mert öngyilkos akartam lenni, ezt már az előző este eldöntöttem, reggel amikor felkeltem, akkor akartam megölni magam, de megláttam őt, ő húzott vissza, ezért is volt nekem annyira fontos.. Az egész sztorit természetesen nem mondtam el a szüleimnek (nevelő), mert a barátom megkért rá, hogy ne beszéljek róla itthon, és én megígértem neki. Ezért is szeretném őt újra látni.. arra is gondoltam, hogy megint eldöntöm, hogy öngyilkos leszek, és hátha.. újra előjön és velem lesz megint. (Egyébként azért akartam öngyilkos lenni két évvel ezelőtt, mert a suliban különböző módon bántottak engem, lelkileg és fizikailag is (egyszer kétszer megütöttek, de volt hogy megaláztak), csak nem tudom.. mert mielőtt elment, megígértette velem, hogy sosem leszek öngyilkos.
2016. dec. 7. 00:45
 10/16 anonim ***** válasza:

Ne gondolkozz az öngyilkosságon.hidd el, h lehetsz boldog! De feltetlenul menj pszichologushoz.


Sajnalom, h bantottak a suliban. Errol sem beszéltel a nevelo szuleidnek?


A valódi baratnoddel tudsz találkozni szemelyesen?


Te kerdeztel arrol korabban, h egesz nap szorongsz, pl ha negszitanak, stb? Csak mert ez jo reg volt es szomoru, h azota se lett segitseged...

2016. dec. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!