Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hónapok óta nem tudok megnyugo...

Hónapok óta nem tudok megnyugodni és kikapcsolni az agyam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 hónapja meghalt az anyai nagyapám, ez volt az első haláleset az életemben, rettenetesen szíven ütött, mert nagyon közeli szerettem volt, én voltam a kedvenc unokája. Azóta nem tudom ellazítani magam. Mikor a szüleimnek csörög a telefonja, rögtön szaladok én is hallgatózni, hogy kivel beszélnek. Utána a csengőhang megragad a fejemben, és órákkal utána is azt képzelem, hogy a telefon ténylegesen szól. Olyankor nagyon elkezd dobogni a szívem, néha már szédülök is, és zavartan ülök a szobámban. Mikor mentőt hallok, dettó ugyanez történik, rohanok az ablakhoz nézni, hogy merre ment. És a sziréna hangja újra és újra lejátszódik a fejemben, én pedig nem tudok mit csinálni. Sehol sem érzem magam biztonságban. Szinte betegesen aggódok a rokonaimért. Bár tavaly is sokat aggódtam, ugyanis anyukámnak ki kell ett venni a méhét méhnyakrák miatt. Most sincs jól, és túl sokat dolgozik. Az apai nagyszüleimmel nem állok olyan közeli kapcsolatban, de amikor elköszönök tőlük, mindig úgy teszem, mintha az utolsó búcsúzásunk lenne (ők sincsenek valami jól). Az anyai nagymamám most kórházban van, a térdét műtötték, de nem érzi jól magát, sokat sír. Annyira szívesen segítenék nekik, de az aggódáson kívül semmit nem tudok csinálni. Az állandó aggódás viszont szinte minden fennmaradó energiámat elveszi, de aludni sem tudok sokszor, mert nem tudok lehiggadni.

Gyakran fáj a fejem, és pontszerűen fáj a testem egyes pontjain, olyan, mintha hangyák másznának rajtam, de a helyek mindig változnak. Néha gyengén remegek. A lehetséges rossz események mellett az iskolától is félek. Bármennyire is akarom, nem tudok eleget teljesíteni.Minden rokonom azt mondja, hogy csak azzal tudok segíteni bármin is, ha tökéletesen tanulok. Tanulok, de mégsem tudom az átlagomat négyes fölé kanyarintani, bár a tavalyitól jobban megy. Tizedikes vagyok, egy jó gimnáziumban.

Ezek a tünetek már régebb óta tartanak, a halálhír csak felerősítette bennem.

Elnézést a kaotikus katyvaszért.

16/L



2016. dec. 11. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen együttérzek veled! Nalam ugyanez a helyzet, csak mas rokonokkal... Nekem mar majdnem 2eve hogy meghalt nagypapám, utana egy fel ev mulva masik nagypapám is, nekik a halala igenmegviselt, de kb fel eve a nagymamám halála volt a legrossszab, annyira kozel állt hozzam es csak ugy egyik pillanatról a másikra fel kelett fognom hogy nincs többé. Utana egy katasztrófa lett az eletem csak sorra jöttek a balesetek, halálozások. Mamám halála utan tok sok gyogyszert beszedtem, mert azthittem ettol jobb lesz.. Hat nemlett. Rászoktam a cigire mert mar ugyereztem mas kiut nincs. Szüleim szinte csak a temetesekkel foglalkoztak(apámat megse viseltek ezek). Egyáltalán nem tudtam mi csinálni csak beletörődni. Vegul beláttam hogy ezen nem lehet változtatni, igaz nekem baratnomnagyon sokat segített, meghallgatottamikor kelett, es Szerintem ez a legjobb gyógymód ra meg az ido. Rokonaiddal te sem tudsz mucsinalni, hiaba szeretnél nagyon segíteni kis apróságokat tehetsz értük, de akinek mennie kell az menni fog sajnos :(

Haennyire aggódsz miattuk azzal csak magadnak artasz a legjobban. Erre igazából tanács nagyon nincs, csak próbálj meg nem erre figyelni mindig. Mondjuk kezdj el eddzeni az hatha elvonja a figyelmed.

Sok sikert es részvétem a rokonaidert. 17/L

2016. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jót tenne, ha ezt megbeszélnéd valakivel, gondolom vannak barátnőid, vagy hapsid.

Ha velük nem szeretnéd, akkor elmehetsz pszichológushoz, ő biztos meghallgat és ad tanácsot.


De ha gondolod én is meghallgathatlak, csak nem tudok tanácsot adni. :D

16/F

2016. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem járok társaságba, magányos vagyok, ebből kifolyólag fiúm sincs. Olyan igazi naon trú bff-m sincs, az iskolában beszélgetek emberekkel, de utána semmi. Egy lánnyal szoktam néha beszélgetni iskolán kívül.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2016. dec. 11. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy kérdező? Anyukád jol van? Panaszaid megszűntek?
2017. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!