Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha depresszios vagyok?

Mit tegyek ha depresszios vagyok?

Figyelt kérdés

Most leszek 15.

Jarok iskolapszichologushoz, hetente 2x, er valamit, de -sajnos, nem sajnos- a csaladi eletemet nem nagyon tudja megvaltoztatni. Nem szeretnek erre kiterni reszletesen, lenyeg, hogy nagyon kemeny gyerekkorom volt/van (lelkileg es fizikailag is), es az elmult nehany evet mely depresszioban toltottem. Probalok pozitiv lenni, onironiaval felfogni ami velem torteni, de sajnos a kornyezetem nem igazan latja (vagy nem tudom ki mutatni?), hogy mindezek mogott mi is van.

Utalok elni, az egyetlen vagyam, hogy vege legyen az egesznek. Borzasztoan vagyom szeretetre, es arra, hogy szeretet adjak. Van nehany baratom, de nem szeretnem allandoan leterhelni a gondjaimmal.

Voltak fiuk (es lanyok -azt hiszem biszexualis vagyok) akik udvaroltak, de igazabol egyik se tetszet, igy elutasitottam oket. Nem szeretnek a "mostmar mindegy, hogy ki csak legyen valaki" hibajaba esni, de akkor is hianyzik egy tars.

Mit tehetnek? A kerdes nem onigazolasra var, tenyleg halasan fogadom a "tulelo" otleteket.



2016. dec. 12. 22:54
 1/3 tip top ***** válasza:

Ha vágysza szeretetre és szeretet is akarsz adni akkor csatlakozz egy önkéntes csoporthoz vagy szervezethez,egyesülethez pl.vöröskereszt és sok más.Ez azért jó,mert rentgeteg féle emberrel találkozol és mindig többet kapsz.A család tagjainkat nem lehet megváltoztatni.hA nem is hallgatnak meg,mond meg mi fájt neked,milyen érzést keltett még akkor is ha pofon vágnak.

Saját tapasztalat:Őrizd meg a szépet,a többiből pedig vond le amit megtanultál.Ha folyton a múlton gondolkozol,a régi sérelmeket,érzéseket újraátélni fájdalmas,megbénít.Elszalasztod a jelent,a lehetőségeket.Az iskola idő alatt annyi szabad időd van,kár nem kihasználni,utánna bánni fogod.Minél több tapasztalatot,élményt szerzel,annál gazdagabb vagy.Az emebrek többsége vissza él avval ha elmondasz valamit a családi életedről,múltadról.Rosszat terjesztenek rólad,ha kell megszégyenítenek.Nekem van néhány zeneszámom,amit felteszek ha szomorú vagyok.Amíg nem fogadod el önmagad,addig mást sem fogsz.Itt a szerelemre gondolok.Nekem a párkapcsolatom segített,hogy más szemszögből lássam a dolgokat.Viszont jobb lett volna kiszálnom,amikor úgy éreztem már nem működik,már nem értünk egyet.Avval a gondolattal mentem bele csak legyen valaki.Nem bántam meg.

2016. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tip top ***** válasza:

Az elején még nem tudhatod,hogy működni foge,legalább 3 randi után tudod megállapítani.Mindkét fél aktívan kell résztvegyenÍrj egy listát a családtagjaidnak amiben az álljon mit teszel,azért mert szereted őket.Kérd meg,hogy ők is csináljanak egy ilyen listát.A miénk eltérő és néhol ellentmondó lett.Egy másik listát,amiben az álljon mely tulajdonságait szereted.

Egy vitában keressd mindig a kőzős pontot és mond el utána pedig a te meglátásod.Visszaszólalni a szülőnek csak jobban szítja a tüzet.A mérgelődés csak neked okoz kárt.

2016. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tip top ***** válasza:
Szoktak egyes pszichológusok önbizalom,kommunikácios kis diákoknak szánt tréninget,foglalkozást indítani,érdemes elmenni rájuk.Meglátod másnak is vannak problémái és ugyan olyan normális,mint te.
2016. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!