Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valakinek valamilyen...

Van valakinek valamilyen tapasztalata online "lelki segély" témában?

Figyelt kérdés

Mániás depresszió, pszichózis és neurózis kevert tünetei, szociofóbia, állandó szorongás néha pánikszerű tünetekkel, szerabúzus (alkohol, altató és nyugtató függőség), önkontroll hiánya (mértéktelenség), disszociatív tünetek, önkárosítás, dependencia, skizoid tünetek valamint ezek kevert, egymással átfedésben lévő tünetei. A tünetek nem egyszerre, hanem különféle élethelyzetekben vagy szituációkban jelentkeznek.

Pl. munkahelyen váratlan helyzetben komoly stressz és pánikszerű rohamok, idegen társaságban rendkívül erős szorongás, néha pedig jelentéktelen dolgok is erős dühkitöréseket eredményeznek. Ezek a beidegződések rendkívül káros hatással vannak az életvitelemre.

A legrosszabb a fent említett tünetek közül a skizoid zavarok és a mániás depresszió.

A világgal, az emberekkel és a saját magammal szembeni ellenségesség és érdektelenség, valamint komoly nehézségeket okoz az érzelmek kifejezése (jók és rosszak egyaránt).

Ezen túlmenően pedig rendkívül erős hangulatingadozások jellemzőek, valamint akár napokig is tartó nagyon erős depresszió, állandó halálvággyal kísérve.

Nagyjából így tudnám jellemezni a magamon észlelt tüneteket.

Kerestem pszichológusokat, de a legtöbbjük sajnos vagy félrekezelt, vagy nem fordított kellő fegyelmet a problémáimra (mivel a pénz fontosabb volt a páciens állapotánál).

A pszichiáter megállapított valami „borderline” zavart, viszont megfelelő megoldással ő sem tudott szolgálni. A gyógyszertől amit felírt, tudtam aludni éjszaka de sajnos a szervezetem nagyon hamar hozzászokott így mindig erősebb és több kellett. Ezért abba kellett hagynom a szedését. Voltak időszakok, amikor javulás történt az állapotomat illetően, de sajnos mindig sikerült visszazuhanni.

Mivel a kapcsolatteremtés igen nehezen megy (pl. élő szóban képtelen vagyok megnyilvánulni, ráadásul kiállhatatlan, rigolyás természetem van) ezért gondoltam megkérdezem hátha valakinek valamilyen tapasztalata az ilyen „online lelki segély” dologban.


2016. dec. 19. 21:06
 1/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk szögezzük azt le hogy én alapból nem hiszek ezekbe a „lelki segély” dolgokba és abba sem, hogy esetleg itt találok segítséget (számtalanszor próbáltam már de mindig rossz vége lett).

De mivel jobbat úgyse tudok, ezért újra és újra fölteszem az ilyen jellegű kérdéseket és vállalom a gúnyos, megalázó válaszokat. Már hozzászoktam ezen az oldalon.

2016. dec. 19. 21:07
 2/4 anonim ***** válasza:
A hipochondria kimaradt!
2016. dec. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy a pszichiáteremtől hallottam hogyan hívják ezeket a mentális problémákat, amiket felsoroltam az elején. Egyébként az elején mondtam hogy ezek nem egyszerre vannak jelen és akkor sem huzamosabb ideig.
2016. dec. 20. 07:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Kata Templom nevű hölgyet keresd a neten.

Ha beírod a nevét keresőbe, megtalálod.

Itt nem közölhetek linkeket, mert reklámnak minősítik.

2017. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!