Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SEGÍTSÉG! Apám skrizofrén?!?...

SEGÍTSÉG! Apám skrizofrén?!? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hol is kezdjem....

A történet eléggé hosszú lesz így csak tényleg olyanoknak ajánlom akik valóban segíteni szeretnének.

Történt vagy 8-10 éve hogy apám igencsak elkezdett furán viselkedni.

Aki ismeri ezt a betegséget annak úgy hiszem nem kell részleteznem.

De mégis dióhéjban, paranoid rohamok, állítása szerint sugározzák az agyát, őt figyelik, összeakarják törni az autóját, csesztetik a belső szerveit...

Nyilván valóan ezt nem ilyen kulturált formába.

Annak idején majdnem válás is lett a dologból anyum részéről hiszen csaknem apám állásba is került ez az egész.

Anyum elment vele orvoshoz mivel a cég ahol dolgozik kötelezően kiírta, hiszen ott is mondogatta a dolgait.

Ez idő alatt táppénzen volt, szedett valamilyen gyógyszert, már ha éppen beszedte és nem dobta ki a kukába, vagy tett úgy mintha beszedte volna.

Elmúlni azonban sose múlt el ez az egész.

Tünetei azóta csökkentek, olyan mértékű és durva kiborulásai azóta nem voltak de időszakosan így is előfordul hogy fentebb említetteket mondogatja.

Most itt vagyok 18 éves fiú létemmel és azóta rossz viszonyt táplálok apámmal.

Jellemző rá azóta az hogy egy dolgot képes egy nap elismételni vagy százszor hiába beszéltük már át pár óra múlva újra megkérdezi.

Hogy is mondjam... teljesen semlegesen viszonyulok hozzá, legalábbis eddig ez így volt.

Érettségi után állok és halasztottam továbbtanulás előtt, mondván újra csinálnám az érettségit egyes tantárgyakból hogy sikerülhessen egyetemre járnom.

Ebből adódóan most eléggé sokat vagyok itthon amit hol tanulással hol pihenéssel töltök, így hát alapból is az utóbbi időben rengeteget szembesülhettem ezekből a dolgokból, de mostanában főként ugyanis szabadságon van jó ideig.

Nagyon nehéz nekem erről beszélnem... anyumon kívül soha senkivel sem beszéltem erről ezidáig.

Nagyon úgy érzem ez így nem jó és nem lesz jó vége.

A helyzet az hogy vannak jó pillanatai támogat pénzügyileg is továbbtanulást is akarja habár ott nem egyezik minden téren a véleményünk.

De ezzel képtelenség így élni és úgy gondolom munkahelyén sem fogják sokáig megtűrni ha ott is úgy viselkedik.

Anyummal ahányszor beszéltem vele, látom rajta őt is nagyon rosszul érinti főleg azért mert engem is és, főleg mióta beszéltem róla erről hogy ez mennyire bánt engem.

De azt kérdi mit tud csinálni?

Gyógyszeres kezelés kellene neki, hogy szinten tartsa de apám nem ismeri el hogy ő beteg lenne.

Utóbbi időben kezdem azt érezni ezek a "rohamai" is egyre gyakoribbak.

Én úgy gondolom egyetlen helyes döntés ebben a helyzetben az lenne ha anyum otthagyná apámat.

Nagy valószínű erre rá is tudnám őt venni, hiszen nagyon jó kapcsolatom van vele.

Azonban szégyen, nem szégyen, én már hosszú ideje nem tekintek apámra úgy mintha az apám lenne.

Sajnos ha anyum elválna apámtól eléggé nehéz helyzetbe kerülnénk, hisz van egy féltestvérem anyum első félresikeredett házasságából is aki velünk lakott hosszú ideig,

de mi elköltöztünk és most már csak a testvérem lakik abban a lakásban.

Azonban mindkét lakás apám tulajdonában van.

De még ha ezt nem is nézzük és sikerülne ezt a helyzetet megoldani, anyám nem tudna engem eltartani, mert nagy valószínű akkor a bátyjámat is kitessékelné a házából apám. Így hárman maradnánk.

Nem hogy egyetemre nem tudnék majd menni, de egyáltalán megélhetésünk is fene tudja hova kerülne.

Egy alternatíva lenne Anyum vonalán lévő rokonokhoz menni, azonban kis városban élünk ők pedig egy 20-30 km-re lévő kis faluba ...

Anyum és a bátyjám munkahelye sem tudom hogyan lehetne megoldható.

Illetve nagy valószínű hogy én is ezzel egy időben kénytelen lennék munkába állni.



Így hát tanácsot szeretnék kérni azoktól és olyan emberektől akik már mentek át hasonlón.

Hogy lehet ezt átvészelni, illetve mi a legjobb döntés és megoldás?

Úgy gondolom, ha ilyen van egy családban ez eléggé mérgezi az embert.


Bántani fizikailag egyikünket sem bántott még ezidáig.

Úgy gondolom tőlem egy kissé tart is legalábbis mikor a normális felét mutatja. Azonban mégis bennem bízik meg jobban anyám és jómagam közül.

Viszont mikor rájön egy egy ilyen "roham" rettentően ijesztő dolog tud lenni.

Régen köpni nyelni nem tudtam lefagytam.

Ma azonban már vagy elengedem a fülem mellett.

Vagy közlöm vele engem ne zaklasson az összeesküvés elméleteiről.

Teljesen kitud fordulni magából.



2016. dec. 19. 22:23
1 2
 1/11 Molyember ***** válasza:
Gondolom, olvastál erről a betegségről, de talán nem gondoltál bele: ez olyan, mint a rák. Apádnak a lelke, a szelleme rákos, és ez el fog pusztítani benne mindent, amit ismersz. Ezzel tisztában kell lenned, amikor döntesz, hogy később ne bánd meg. Ő nem gonosz, hanem beteg. Ugyanakkor ott van a te életed is, amit csinálnod kell, akármi történik. Az állapota csak rosszabb lesz, az ápolása egy egész embert kíván. Ez vagy anyukád lesz, vagy egy intézet. Fontos, hogy tisztán lásd a helyzeted, mert elhiszem, hogy dühös vagy, de az nem old meg semmit. Neked ezt dobta a gép. El kell döntened, hogy vállalod az anyagi nehézséget, és külön költözöl, vagy vállalod a lelki terhet, és otthon maradsz. Bárhogy is döntesz, van segélyszolgálat, ami pszichés betegek hozzátartozóikkal is foglalkozik, nézz utána.
2016. dec. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én egy dolgot tudok javasolni. Menj el egy könyvesboltba, ahol kapható a GAP-szindróma c. könyv. Olvasd el a 71-76. oldalt.
2016. dec. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok koszonom a valaszotokat

1.: Megtudnad mondani annak a segelyszervezetnek a nevet?

2.: Errol annyit olvastam valamifele dieta, etrend

De akkor ezek szerint ez nem egy elfogadott orvossag, igy abban a reszeben hogy ez megszuntetne az egeszet ketelkedek.

Legjobb tudasom szerint ez gyogyithatatlan betegseg

2016. dec. 20. 00:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Nekem édesanyám 10 és fél éve(!) beteg. Ha jellemezni lehetne az első időszakot, azt írnám: a legvéresebb horrorfilm, ami csak létezhet.


Az igaz, hogy én már megtanultam valamilyen szinten "együttélni" a problémájával. Köszönhető ez talán annak, hogy szó szerint KIVÁLÓ SEGÍTŐIM voltak a kezdetek kezdetén...acélerős idegzettel.


Nekem az orvosa azt mondta, hogy "beteggel nem vitatkozunk". Ez a tanács nálunk szó szerint bevált! Ha kezd furcsa lenni én általában higgadtan reagálok rá - illetve ráhagyom, hogy "úgy van, ahogy mondja".


Remélem, egy kicsit tudtam segíteni...

2016. dec. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolso

Lenne par kerdesem ezekkel kapcsolatban

Nem okozna gondot ha felvennem veled a kapcsolatot privat uzenetben?

2016. dec. 20. 00:54
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyebkent en eddig pont hogy az ellenkezojet tapasztaltam az egesznek

Ha valamelyikunknel rakezd es nem szolunk ra vagy nem cinikusan valaszolunk akkor nem hagyja abba

Maskulonben meg abbahagyja es 1-2 ora mulva teljesen normalis

Erdekes...

2016. dec. 20. 00:56
 7/11 anonim ***** válasza:

A te helyzetedben én minden lehetőséget fontolóra vennék, hogy javítsak apukád állapotán. Úgy vélem, 5 oldal elolvasása nem megterhelő, de te tudod.

Azért mielőtt még teljesen elzárkózol, érdemes tudnod, hogy bizonyos vitaminok, tápanyagok hiánya is okozhat skizofréniás tüneteket, régebben ezekkel gyógyítottak meg orvosok embereket.

Ezt a két cikket esetleg elolvashatnád.

[link]

[link]

2016. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem ismeri el hogy o beteg lenne, ami a psziches betegsegekre kifejezetten jellemzo is. Igy hogyan tudnek alkalmazni rajta egy etrendet mikor az egesz ember egy kesz egeszsegtelen taplalkozason, dohanyzason kolan cukros eteleken. Regebben alkoholon is surun elo ember volt?????

En mar nagyon nehezen birom engem ez az egesz hihetetlen modon megterhel lelkileg anyummal folyamatosan beszelek errol.

Alapvetoen egy eleg eros jellemnek mondanam magam de mikor az ember csaladtagjaval tortenik ez es testkozelbol tapasztalja a dolgokat hihetetlenul lehuz megterhel mintha a hatamra lenne rakva egy ko es huz le.

Nem tudom meddig birom en ezt meg.

Aki tud segiteni konkret tanacsokat adjon.

Ha viszont semmi sem vallik be rovidesen ebbol igen csak kulonvallas lesz.... en nagyon ugy erzem.

Ennek ellenere halasan koszonom mindnekinek aki probalt segiteni nekem.

2016. dec. 22. 19:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, pont ez a rossz táplálkozás okozhatta a mentális problémákat. Azért a GAPS étrendet érdemes lenne megnézned, nagyon sok olyan étel van benne, amit egy átlag ember szívesen eszik (pl. házi hús- és csontleves), sokszor csak az elkészítés módja más egy kicsit (pl. étolaj helyett természetes zsiradékok használata, cukor helyett méz stb.).
2016. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem, és ha figyelmesen elolvastad volna az előző kommentem, rájöhettél volna nem tudok vele mit kezdeni. Mint mondtam az állítása szerint ő nem beteg, nem fogad el semmit. Teljességgel támadásnak veszi bármiféle segítség felkínálást. Egyre közelebb állok ahhoz a lehetőséghez hogy elköltözök.
2016. dec. 23. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!