Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelitek a vizsgaidősz...

Hogyan kezelitek a vizsgaidőszakban az "érdektelenséget"?

Figyelt kérdés

Nem fogok nagyregényt írni. Egy éve "gyógyultam" ki a depressziómból, elég mély volt, az igazi okát nem is tudom, mert nem élek rossz körülmények között, nem ért olyan komoly érzelmi sokk sem, amit ne tudtam volna elviselni, mégis elment az életkedvem mindentől, öngyilkossági hajlamaim voltak és magamba fordultam.


Aztán munkát vállaltam, és az iskola + munka lekötött, egyre felszabadultabb voltam, a régi szorongás elmúlt szinte teljesen. Egy hónapja furcsa fájdalmaim voltak, elmentem orvoshoz, hétfőn érkezett az eredmény, hogy valószínűleg rákos vagyok, ennek hatására egyik pillanatról a másikra kiújult az "üresség", amit előtte éltem át.


Nem félek a ráktól, nem félek a depressziótól, nem félek semmitől, és nem hiszti miatt írom ezt a kérdést ki, hanem azért, mert január 4-re 500 oldalt kell betanulnom egy vizsgára, és két napja semmit sem jegyzek meg, hiába tanulok egész nap. Nem sokkolt a hír, számítottam rá, mert a tüneteim arra utaltak, és egyenlőre nincs "időm" foglalkozni vele, mert oda akarom tenni magam az egyetemen.


Sok dolgot túléltem már, nem rázott meg ez a hír, de akinek hasonló "érdekhiánya" van ilyenkor a vizsgaidőszakban, az hogyan tesz ezellen? Nem állapot ez így, hogy hiába tanulok, nem jegyzek meg semmit.


Köszönettel,

egy 20 éves srác


2016. dec. 23. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Elég fiatal vagy még. Az egyetem ott lesz jövőre és utána is. Ha nem jegyzel meg semmit, akkor ne tanulj. Szerintem inkább el kéne döntened mit akarsz. Élni vagy meghalni. Ha élni akkor gyógyulj meg és utána rakd le az egyetem, ha pedig meghalni akkor ne kezeltesd a rákot és akkor meghalsz. Tudom kemény válasz ez, de neked kell eldönteni akarsz e élni vagy sem. Egyébként sokunknak vannak nehéz pillanatai de ha nem veszel tudomást a problémákról attól az még azok ott lesznek, sőt inkább csak nagyobbak lesznek.
2016. dec. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!