Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet leszokni nagy...

Hogy lehet leszokni nagy mennyiségű Fronton ( 3 mg/nap ) nyugtatóról? Van itt aki sikerrel járt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 éves srác vagyok, aki 10 éve szedi ezt a mocskot. 1 mg-os tabletta van felírva nekem, amit 6x0,5 formában szedek, ha rossz napokm van akár 8x0,5-t vagy van, hogy 6x0,5 +1-et. A probléma, hogy nem tudom lerakni magamtól, iskola és munka miatt meg nem feküdhetek kórházba. Ezzel a mennyiséggel jól vagyok már évek óta, mintha nem is szedném, nincsen semmilyen hatása, egyedül azt érzem, ha nem veszem be, akkor remegek, izzadok, a fény és a hang zavar, plusz ingerült is vagyok. Krónikus beteg vagyok gyerekkom óta, de mostanra úgy érzem megbirkóztam a betegségemmel, de sajnos a gyógyszerfüggőségem kialakult. Ha valakinek sikerült leraknia, megoszthatná velem a tapasztalatait. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 23. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell kórházba feküdnöd a leszokáshoz, de mindenképpen javasolt szakember segítségét kérni. Ez egy elég régóta tartó függőség, ezért egyedül nem javasolt nekiállni a leszokásnak, mert egészségügyi kockázat is fennáll.
2016. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem nagy mennyiség, inkább az a probléma, hogy sok éve szeded.
2016. dec. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fanta ***** válasza:
63%
Szia! Itt a fokozatosság lehet a megoldás. 2-3 hetente csökkented az adagodat,mindig csak lassan,lassan,aztán egyszer csak azon kapod magad,hogy nem is kell már!!!! Nem szabad most még NEM beszedni,hanem csak nagyon hosszan-lassan csökkenteni az adagokat! Helyette próbáld meg beiktatni a nagy hatóanyag-tartalmú Magne-B6 vitamint,nekem az segített!Igaz,én csak fél évig szedtem a Frontint,de én is így tettem le! Ma már csak napi 2db B1 vitamin maradt,ezzel elvagyok! Javasolom,hogy olvasd el Dr Lenkei Gábor cikkeit,könyveit,ő igazi szakértője a vitaminoknak,és igen,le lehet tenni a gyógyszert,ha vitaminokkal helyettesítheted! A vitaminok igenis kellenek nagyon a szervezetünknek,és nem lehet túladagolni őket!Aki függ a gyógyszerektől,az nem egy szabad ember! Rab,a gyógyszer rabja! És csak egy szabad ember lehet egészséges!Vannak speciálisan összeállított vitamin csomagjai,ami érezhetően jobb életminőséget biztosít! Javaslom,nézz utána!
2017. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt vagyok, igen sikerült!

Én több mint 10 évig szedtem napi 2-3 mg-ot.

Qrva nehéz! Nagyon fáj! Anyagot a neten alig lehet találni, mert mindenki feladja félúton és alig van infó sikeres leszokásról.

A lényeg, én sem gondoltam volna, de sikerült.

Másfél év alatt.

Ezalatt az idő alatt sorozatos pánikrohamok, öngyilkos gondolatok, mély szomorúság, ezek a nem gázos tünetek.

A gázos, hogy volt, hogy nem tudtam menni, nem éreztem a testem és folyamatosan úgy gondoltam, higy tébolyult vagyok és nem vagyok magamnál.

Nem kell megijedni, a nagyon gázos az egy félresikerült dolog miatt volt, h a doki azt mondta hogy 0. Én lelkes kezdő leszokóként meg is próbáltam. És ez az első napon történt. Érzékvesztés, személyiség érzékelési problémák, kihűlt végtagok, stb...

Azután gyorsan bevettem majd másnap orvos, hogy mégis ez mi volt, miért akar megölni, én ráérek, utána olvastam és fokozatosan csökkenteni szeretném.

Nagyon sok harcom volt az orvossal, mert így utólag tudom, hogy az elején nem hitt nekem, azt hitteh csak receptet akarokés leszokni nem. A lényeg, fokozatos csökkentéssel sikerült másfél év alatt. Nagyon nehéz, de meg lehet csinálni és kell is, én akkor jöttem rá, mikor a durva első napom volt, hogy ha egy ilyen szarság ilyen pusztítást tud a testben végezni, amire sosem gondoltam, mire képes?! Tuti, hogy ha akkor nem veszem be, akkor valami maradandó agybajom lenne..

Úgyh legfontossabb: FOKOZATOSSÁG!

2018. okt. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!