Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik szezonális depresszióval (SAD) küzdenek? Ez az lenne? Mivel lehet enyhíteni?

Figyelt kérdés

Ha visszagondolok már tinikoromban is sokszor megviselt a téli időszak, csak akkor simán a koromra fogtam, hogy tini depresszióm van. Most nem érzem azt, hogy kifejezetten depresszós lennék, de rosszabb a kedvem, zsémbesebb lettem, nehezebben veszem a mindennapi akadályokat amiket amúgy simán lesöpörnék magamról máskor. Már 2-3 éve felfedeztem, hogy ez általánosabb ősszel-télen, míg tavasszal én is kivirulok.


Az a baj, hogy az óraátállítás környékén teljesen felborul a bioritmusom, nem tudok elaludni időben ezért nem tudok felkelni. Ha pedig egy percet is otthon töltök akkor beállok arra, hogy 4kor alszom el és délben kelek... Ez mindig így volt a vizsgaidőszakok alatt, de már felnőtt vagyok egy állással és mostanában legtöbb reggel képtelen vagyok bemászni a munkahelyemre időben.


Nem érzem azt, hogy folytogatna a depresszió, kicsit rosszabb kedvemben vagyok, kevésbé van kedvem emberek közé járni, viszont a bioritmusom teljesen félremegy, és ahogy tapasztalom ez rendszeres már.


Gyógyszert semmiképp sem akarok szedni, viszont milyen alternatívák vannak?


Olvastam, hogy jót tehet a fényterápia? Hogy oldható meg, milyen lámpa kell hozzá és mikor kell alkalmazni? Napközben nem tudok sétálni a szabadban, mert dolgozom és mire végzek már megy le a nap...


De kinek mi segített?



#szezonális depresszió #téli depresszió #Seasonal Affective Disorder
2016. dec. 26. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek.
2016. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De vannak.

A fényterápia jó, bár én nem próbáltam de ismerek olyat, akinek bevált. Meg van olyan is, aki a szoláriumtól van jobban.

Szerintem erre ne szedj gyógyszert. Én sem szedek, megpróbálom ilyenkor lekötni magam olyan tevékenységekkel amiket élvezek,főleg sportolni szoktam teremben vagy itthon, de ennek ellenére az idő nagy részében csak szenvedek és várom nagyon a tavaszt.

2017. jan. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!