Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon stresszes az életem,...

Nagyon stresszes az életem, de nem akarok nyugtatókhoz nyúlni. Valamilyen alternatív megoldás?

Figyelt kérdés
Tudom, mozgás és változtassak az életemen és egyéb ezoterikus blabla. Nincs időm mozogni, változtatni pedig nem tudok, most változott meg minden. Pont ez a baj. Új munkahely, nincs aki betanítson és segítsen, mindenre magamtól kell rájönnöm. Pályakezdő is vagyok "hála Istennek", hogy még nehezebb legyen a dolog. Munka után törvényeket tanulok (közigazgatásban dolgozom, pech...) Plusz egyetemre járok (közgáz, nehogy már valami könnyű legyen...) és ugye most vizsgaidőszak van, tehát totál káosz, nulla énidő. Itthon is vannak gondok (szüleimmel élek), párom sincs, és egy elszigetelt községben élek szórakozási és ismerkedési lehetőség nélkül, plusz időm sincs, tehát ez az állapot, míg el nem megyek, és az egyetemet be nem fejezem, így is marad... Ezt csak azért írtam le, még mielőtt bárki is támadna, hogy miért nincs időm mozogni, és ugyan mi stresszelhetne, és miért nem változtatok. Tehát csak valamilyen alternatív dolog érdekelne, amivel segíthetnék a tüneteim enyhítésén, mert már lassan minden kijön a stressztől, ami kijöhet: bezsírosodott a hajam, hullik is; nagyon erős szűnni nem akaró vállfájdalom, majd' mindennapos fejfájás és gyomorfájás, és nagyon csúnyán tönkrement a bőröm :S
2016. dec. 28. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:

A stresszről

https://www.youtube.com/watch?v=IWxZ1tG0FQA&t=20s

Tanuld meg az autogén tréning stresszoldó gyakorlatai (6 perc!). Napi 3 x 6 perc talán megéri.

2016. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Életmódot kell változtatnod sürgősen. Azzal ne gyere hogy majd később, mert most nem lehet. Ha nem tudsz változtatni, akkor kalkuláld bele azt is hogy rákos leszel, vagy meghalsz a kimerültségtől. Gondolom ez nem számít.

Sportolnod kell. Rendszeresen étkezni, rendszeresen ugyanabban az időben menni aludni, figyelni minden vitaminra, egyik se maradjon ki. Rendszeres szex vagy maszturbálás. Nyugodt környezet. Ha ez mind megvan, akkor egy hónap alatt rendbejössz. Könnyű elcseszni magad. Visszatérni jóval nehezebb.

Hihetetlen, hogy mennyi mindenre képesek az emberek a pénz miatt. Simán tönkreteszik magukat, mert minden a karrier és a pénz. Szerintem az egészség bármi másnál fontosabb.

2016. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
frontin, rudotel ezeket írják a stresszre, szorongásra leggyakrabban! :) Háziorvoshoz menj el és Ő majd felírja :)
2016. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Második: én nem a pénz miatt csinálom. Vagyis igen, de úgy értem, hogy nagyon keveset keresek, konkrétan a bérminimumot, de muszáj dolgoznom, felnőtt nő vagyok a huszas éveim derekán, nem tarthatnak el örökké a szüleim. Mi mást tehetnék?
2016. dec. 28. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Beszélgess. (Akár velem is.)
2016. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"közgáz, nehogymár könnyű legyen"

Mondj már egy könnyű szakot kérlek :) Tudod én mérnökin vagyok, és ugyanígy egy kis községben élek, a szüleimmel, és mellette dolgozom. Ja, és vizsgaidőszak is van nekem is...

Szerintem először nyugodj meg és ne akarj görcsösen mindent megcsinálni... Kell néha az hogy egy kicsit leszarod és megnézel egy filmet. Aztán később nekiállsz tanulni intenzíven.

Ez egy egyetem... nálunk kb senki nincs aki mindent megcsinálna elsőre, vagy meg van mindenből rögtön az aláírása. Szóval ne idegeskedj szerintem ezen annyira..

2016. dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban átkellett volna gondolnod, mielőtt belevágsz. Nekem úgy tűnik, hogy mindent egyszerre akarsz és teljesen spontán beleugrottál a közepébe. A pénzt előtte kellett volna összekaparni, hogy ne kelljen dolgoznod a tanulás mellett.
2016. dec. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nancika válasza:

Elöször is szerintem mindent vegyèl biztosra a tanulás legyen biztos hogy jó. Tanulj úgy hogy bizzhass magadban.

Ès amikor van alkalmad menj el egy szèp helyre, de nem a kertedre vagy nemtudom a városba hanem jó messze legalább a városon kívul ha lehet ne nagy társaságban vagy legalább is olyanokkal menj akik nem zajonganak, beszelnek hangosan

2016. dec. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lecitin nagyon jó, én azt faltam vizsgaidőszakban.
2017. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!