Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Demens anyámat intézetbe...

Demens anyámat intézetbe kényszerülünk adni. Nagyon félek hogyan fog viselkedni, amikor ott kell hagynunk? Van erről tapasztalata valakinek? Mit fognak vele csinálni, hogy ne legyen agresszív?

Figyelt kérdés
Nagyon kérem, csak olyanok válaszoljanak, akik ápolnak ilyen beteget és megértik azt, hogy 6 év után nem bírom tovább csinálni... pedig nagyon szeretem...és már most lelkiismeret furdalásom van emiatt, hogy így döntött a család.
2016. dec. 28. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
neuroleptuikumot adnak neki ha nagon agresszív (haloperidol) vagy antipszichotikumot. Attól majd megnyugszik tudom mert dolgoztam ilyen osztályon öregotthonban
2016. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Neked is van demens szülőd? Nekem van még 86 éves anyósom és 83 éves apám.Nyugtatókon élek, depressziós lettem.Anyámon már nem tudunk segíteni, de én talán még tudnék örülni pár évet az unokáimnak... Ne ítélkezz kérlek, így is nagyon nehéz.
2016. dec. 28. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen stádiumban van anyukád? Hány éves? Beszélni, járni, enni önállóan tud? Miben nyilvánul meg az agresszivitása?

Gyógyszereket fog kapni, szedálják, és állapotromlásra, lehet, hogy gyors állapotromlásra számithatsz, a demens betegeket a környezetváltozás nagyon megviseli.

Én ápoltam alzheimer-kórost, a haláláig, ő nem volt agressziv, de rettenetesen nehéz végigcsinálni otthon. Kiestek évek az életemből, a jövedelmünk nagyon lecsökkent, stb. Sajnos hipertóniám is lett.

Örökké lelkiismeretfurdalásod lesz, hogyha hat évig csináltad. Ezen nem tudsz segiteni.

Iszonyu sorscsapás a demencia, a hozzátartozókra is. A családod valószinűleg a te érdekedben döntött igy, biztos nagyon meg lett fontolva ez a döntés, hogyha hat évet már végigcsináltál.

Az emberi teljesitőképességnek van határa.

2016. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Senkinek az itélkezésével ne foglalkozz. Aki hat évet végigcsinált egy demens anyukával, arra senki semmilyen itéletet nem mondhat, az olyan iszonyu teherrel él már hosszu ideje, hogy még a jóisten se kritizálhatja semmilyen döntésért. Az esetedben talán a váltószemély lett volna a megoldás, hogy valaki, testvéred, szerződtetett ápoló vagy akárki fölvállalja, dehát ilyen nem szokott lenni. Többnyire mindenütt egy családtag cipeli a terhet. A családod a belerokkanásodtól félt nyilván.
2016. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérző válaszokat sorstársaimtól.Az érdekelt volna igazából, hogy hogyan viselkedjünk vele, mit mondjunk neki, mikor eljön a beköltözés napja.Ő még megismer bennünket és felfogja, hogy visszük valahova.Vannak tiszta pillanatai...Olyan hozzátartozó válaszát vártam, aki ezt végigcsinálta hozzátartozójával. Előtte felkeresem a kezelőorvosát, tőle kérek tanácsot, hogy a lehető legkíméletesebb legyen az elválás mindegyikünk részéről.Talán a gondozóházban is tudnak segíteni.Sajnos már annyira belefáradtam, hogy az ilyen intézkedések is nagyon nehézkesen mennek.
2016. dec. 30. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!