Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mit jelent? "Identitása...

Ez mit jelent? "Identitása szelf fragmentumok mentén szerveződik"

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Agyilag kusza.
2017. jan. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az oké. De hogy mit jelent?
2017. jan. 1. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:

szervez: rendet visz egy tevékenységbe azért, hogy annak célja megvalósulhasson. Szerveződik: a szervez szenvedő alakja.

Remélem, tudtam segíteni.

2017. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Főleg a szelf fragmentumos részt nem értettem, de azért köszönöm, hogy vetted az időt és elmagyaráztad az egyik részét!
2017. jan. 2. 09:07
 5/7 anonim ***** válasza:

angolul ezt úgy hívják self nehéz magyarra lefordítani de önélmény, énélmény -nek nevezik vagy valami ilyesminek. Self-zavar nál fragmentálódik a énkép ennek különböző szintjei vannak.


Neurózisnál: megtartott én és tárgykapcsolati határok, stabil viszonyulásmód

köztes állapotnál: megjelenik a primitívebb védekezési mechanimus mint a hasítás, projektív identifikáció

határeseti szerveződésnél: szelf-zavar kifejezett és tartósult pl anorexiában jól tanul a lány, családjában viszonylag jól kijön de testét ha nézi akkor nem reálisan tekint rá így megcsúszik a valóságvizsgálat

pszichózisnál: teljes a szétesettség állapota



ha van még kérdés szólj. Mit írtak még a szakvéleményre?

2017. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon segítőkész a válasz!! A mechanizmusokról és a pszichózisról is volt szó benne. Ha írok privátot, akkor tudsz válaszolni?
2017. jan. 4. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:
igen tudok!!
2017. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!