Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez paranoia, vagy valami más?

Ez paranoia, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Meg vagyok győződve róla hogy kibeszélnek. Amikor a családom lent van a konyhában és beszélgetnek folyamatosan hallgatózok mert azt hiszem engem tárgyalnak ki.

Suliban is, például ha végigmegyek a folyosón és hallom hogy beszélgetnek akkor rögtön azt hiszem rólam.

Ha a testvérem el megy a barátaihoz rögtön jön a gondolat hogy rólam fognak beszélgetni, röhögnek rajtam.

A füleim már olyanok mint az antennák mindent vesznek.

Összefüggéseket gyártok, biztos azért néz rám furán, azért nem ír vissza mert az egyik ismerősöm, osztálytársam mesélt rólam neki valami hülyeséget, becsmérlőt.

Azért volt velem szemét a munkatársam, mert egy régi csoporttársam,aki ott dolgozik anno piszkált, elmesélte neki hogy én milyen gyökér voltam és lehet velem szórakozni. Ilyesmi miatt hagytam már ott munkahelyet.

Lehet hogy ezek nem is téveszmék, mert bizonyosodtam már meg róla hogy így volt

.


2017. jan. 1. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Én szociális fóbiánál érzékeltem ilyet. Igazából ezt úgy lehet leküzdeni, hogy megvizsgálod mi az amitől félsz. Mert gondolom félsz hogy kibeszélnek és kinevetnek a hátad mögött. Pl nem szeretnéd hogy röhögjenek rajtad, na akkor érd el hogy kiröhögjenek. Utána látni fogod a világ nem dőlt össze, és idővel ez a félelem megszűnik.
2017. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!