Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti elmondanátok a szüleiteknek...

Ti elmondanátok a szüleiteknek, hogy öngyilkossági gondolataitok vannak és már kétszer a kísérletig is eljutottál?

Figyelt kérdés

Igazából ez már nem tini probléma, 28 éves vagyok. Járok pszichológushoz és szedek gyógyszert is. Most viszont sajnos megint olyan helyzetbe kerültem, hogy újra előjöttek a szuicid gondolatok.


Úgy alakult, hogy megint együtt lakom velük és még soha nem mondtam el nekik és most sem csak a figyelemfelkeltés lenne a célom. Viszont nem merem elmondani, mert így is van elég problémájuk és nem akarom tovább tetézni... ugyanakkor a pszichológusomtól is kérdeztem a dolgot és ő azt mondta, hogy el kéne mondani. Mégsem merem és nem is tudom, hogy hogyan kezdhetnék neki...


Olyan apropóból jutott eszembe újra ez a kérdéskör, hogy az utóbbi napokban megint többször kerültem krízishelyzetbe és a mai napon odáig jutottam, hogy részletesen elterveztem a hogyant és mikort.


Olyanok válaszára is kíváncsi vagyok, akik elmondták, vagy a szülők/hozzátartozók más módon tudták meg, illetve a másik oldal véleménye is érdekelne. Szóval előre is köszönöm.


2017. jan. 1. 20:23
 1/5 Abel0104 válasza:
Én elmondanám, hogy tudjanak megfelelő segítséget nyújtani ha esetleg újra megtennéd és esetleg tudnak lelkileg segíteni.
2017. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
figyi azt cselekszed amit akarsz!. ezt neked kell eldonteni. nekem vannak jelenleg ilyen problemaim. es meg akarom ma tenni. es nem kamuzok eskuszom. nem vagyok melto az eletre.sokszor es sokat vedkeztem.
2017. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2: Miket vétkeztél, hogy így érzed?
2017. jan. 3. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ, milyenek a szüleid. De ha tényleg sok gondjuk van, ne tedd tönkre őket is.

Ebben az esetben egy barát nagyon sokat tud segíteni.

Keress valakit, akiben annyira megbízol, és beszélgess sokat. Ne rögtön rohand le persze ezzel, azzal megijeszted csak :D

Hanem szépen lassan vezesd fel, hogy lássák, hogy gond van, és minden rendbe fog jönni :)

2017. jan. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sok gondjuk van, ezért is gondolkodom a dolgon.


Van egy nagyon jó barátom, aki tud ezekről a dolgokról, meg a napokban elmondtam egy másik barátnak is. Viszont az a baj, hogy nem ők laknak velem, egy krízishelyzetben nem ők fognak segíteni rajtam, mert olyankor nem fogok telefonálgatni, hogy erre és erre készülök...


Nehéz ez. A szüleim meg szerintem nagyon nem bírnák elviselni, ha elmondanám nekik.

2017. jan. 6. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!