Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy notórius hazudozó ember,...

Egy notórius hazudozó ember, enyhén pszichopata tünetekkel megjavulhat valaha? (Kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Történetesen az exemről van szó. Ez nem a tipikus szakítás utáni besértődés a részemről, mert több kapcsolatom is volt, ahol csalódnom kellett, de ez mégis teljesen más.

A jelenlegi exem hazugságai nem olyanok, mint amik egy normális (azaz nem normális) kapcsolatban előfordulnak. Az emberek leginkább azért szoktak hazudni mert szégyellnek valamit, esetleg többnek akarnak tűnni. Ez a részéről is megvolt (hazugság a végzettségéről, beosztásáról, pénzügyi helyzetéről, exbarátnőiről stb). Viszont ő ezeknél nem állt meg. A legegyszerűbben úgy tudnám leírni, hogy a valós eseményekből mindig kiragadott egy storyline-t, azt pedig teljesen megmásítva adta elő. Nagyon konkrét példát nem szeretnék írni, hátha felismeri itt magát, de olyanokra kell gondolni, hogy pl az egyik haverja éppen akkor veszítette el a munkáját, az én expárom pedig kitalálta, hogy ő mint nagylelkű barát, kölcsön adott neki több százezer forintot, amit a mai napig nem kapott vissza. Természetesen ebből semmi nem igaz.

Amikor szembesíteni akartam a hazugságaival, mindent tagadott. Akkor is, ha az orra elé nyomtam a bizonyítékot. Soha semmit nem ismert be.

Eleinte azt gondoltam, hogy ezek a hazugságok csak nekem szólnak, én vagyok a buta nő akivel szórakozik és jót röhög rajtam utána, de később beszélgettem a barátival akik elmondták, hogy tudják milyen és pont emiatt nem is keresik a társaságát. Tudom, nem a legkorrektebb dolog, de beleolvastam a beszélgetéseibe és ott is láttam, hogy mindenkinek nyomja a kitalált sztorijait. Jó barátoknak, idegen lányoknak (mert ment a csajozás és a megcsalás a hátam mögött természetesen), munkatársaknak...

Úgy gondolom pszichopata is, mert mindezek ellenére nagyon intelligens, bárkivel megtalálja a közös hangot és megkedvelteti magát vele. Érzései nem nagyon vannak, mindent csak színlel. Az teszi a legboldogabbá, ha valaki elhiszi a hazugságait és rajong érte. Mivel látta rajtam, hogy én már abszolút nem bízom benne, le is lépett egy tinilánnyal akit még könnyebb megvezetni. A kezdeti rajongás megvan mindkét fél részéről, de érdekelne, hogy szerintetek egy új kapcsolat tud rajta változtatni?


2017. jan. 3. 12:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Két havi mobil és vezetékes tel.számláját fizettem ki, közel 1000ezret, más rezsije nem volt, nálunk lakott, ha érdekel még mi van vele, azt jelenti, nem engedted el, pedig kellene, ne hagyd, hogy hasson rád, szivasson csak másokat. Szabadulj meg tőle a legkisebb veszteséggel, én azért jelentettem be, hogy ellopták a telefont, ami az én nevemen volt, ő használta, hogy ne gyűjtsön rajta mégtöbb tartozást.
2017. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!