Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik roham álomban/ álom...

Pánik roham álomban/ álom után jelentkezik mi a tehendő?

Figyelt kérdés
Pánik roham keletkezhet álomban/álom után? Láttam már róla kérdéseket, de egyik se kapott olyan választ ami segített volna. Nem nekem vannak ilyen pánik rohamaim hanem anyukámnak( ő közel 40 éves ha ez segít bármit is a kérdésben) és azon felül, hogy ott vagyok mellette haszontalannak éreztem magam. Próbáltam vele együtt mélyen lélegezni, hogy az segít neki, de azt ő is tudta már. Egészen ma estéig nem is tudtam, hogy szokott neki lenni és ez most őszíntén megrémített. Nem is stresszel olyan sokat, vagy csak én nem vettem észre, nem tudom. Szóval a kérdésem, hogy van e valami más módszer, hogy segíthessek neki? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2017. jan. 4. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott elojonni miutan felebredek. Te nem tudsz segiteni neki. Anyukad es egy orvos egyutt tudna talan segiteni. Sokat segit ha tudja mitol alakult ki a panikbetegseg (mar ha az a baja). En kisgyerek korom ota elek egyutt vele es tulajdonkeppen akkor estem at pozitiv valtozason amikor huszonevesen raeszmeltem hogy ami gyotor az panikbetegseg. Mikor kicsi voltam csak este jott ram es gyengen napkozben de megszoktam es nem foglalkoztam vele. Nem ertettem mi tortenik velem, azt hittem szellemek vagy ilyesmi. Aztan ahogy raebredtem hogy ez betegseg, jobban ereztem magam mert ugy ereztem hogy ami betegseg az ugye gyogyithato es mivel minden a fejemben tortenik, en vagyok az aki igazan segithet magamon. Mar ez olyan hatassal lett ram, hogy a mindennapi rosszulletek lecsokkentek havi 1-2 -re ami nekem ennyi ev utan nagyon nagy fejlodes volt. Mondjuk az en esetem mas talan mert en ezzel nottem fel, lehet amyukadnal ez meg nagyon uj. Neki kell ezen komolyan elgondolkodnia es pszihologus segitseget kernie. Tudom kicsit hosszu lett a valaszom, de remelem azert tudtam valamit segiteni.
2017. jan. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen segített a válaszod! :)
2017. jan. 5. 00:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem elég gyakori és súlyos. Szinte bénult állapotban kelek, fuldoklással és hasonló horror állapotokban. Nappal semmi extra. Tudok dolgozni is mellette. Gyógyszert szedtem, de hát azt örökké nem lehet és csak rontott az állapotomon. Inkább az vált be hogy kifárasztottam magam nap végére. Próbáltam egy nyugodt állapotot létrehozni lefekvés előtt pár órával. Pl zene, meleg fürdő... kinek mi. A citromfű segített az alvásomat egyenletesebbé tenni, magnézium is jó, vagy egyéb gyógynövény. Persze van néha még mindig hasonló. Tisztában kell lenni vele mi az. Megfordulni a másik oldalra és aludni tovább. Ha nem parázik rá reggel lehet nem is fog emlékezni a rohamra
2017. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én megküzdöttem a pánikbetegségemmel sikeresen,és teljesen tünetmentes lettem.


A pánikbetegségben,csak szakember segíthet,s az sem,ha családtag.A betegség gyökere,mivel anyulád nem emlékszik traumára,valószínűleg magzati,vagy csecsemőkorra tehető.Ezt mélylélektani módszerrel(Pszichodráma,hipnózis,stb.)tudja feltárni a szakember.


Amint a beteg szembersül tünetei gyökerével(a mumussal),a tünetei plüssállatkává szelidülnek.

2017. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is így kezdődött a pánikbetegségem, többször ügyeleten ill. kórházban kötöttem ki, akkor diagnosztizálták nálam ezt a betegséget. Később már nem éjjel jött, hanem más helyzetekben.

Ismerős/rokon/családtag nem tudott segíteni, csak egy barátnőm volt, aki szintén pánikbeteg, és többször segítettük át egymást egy-egy rohamon, mert pontosan tudtuk, hogy milyen. Aki nem élt még át pánikrohamot, annak sajnos fogalma sincs róla.

Aztán végül szakember segített feltárni a pánikbetegségem gyökereit, szembenézni a démonaimmal. Hosszú ideig jártam terápiára, de sikerült!

2017. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 5.Hsz!


Őszintén örülök sikerednek!

Gratulálok!

2017. jan. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!