Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyal lehet leszokni az...

Hogyal lehet leszokni az orrcseppekről?

Figyelt kérdés
Sajnos allergiás lettem és muszály volt használnom az orrcseppet,de hozzászokott az orrom és ha nem cseppentek bele öndugulást okoz ami egy kibirhatatlan dolog.A mai nap elhatároztam nincs több orrcsepp!elkeztem gözőltetrni,sós vízzt cseppentek az orromba és aerovill orrgélt használok helyette.Ez megfelelő,hogy ne keljen használnom orrcseppet?
2008. okt. 8. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hello,


Egy ilyen un. neti kannát kellene használnod:

[link]


Ezt megtöltve enyhén sós (5 dl vízhez 1 kk só ) , kézmeleg vízzel és átöblítve az orrüreget, egészen biztosan elmúlik az orrdugulásod. Minden reggel végezd el, felkelés után. Az allergián is sokat segít, télen nem fázol meg, ha betaknyosodsz hipp-hopp kiviszi a trutyit, amit máskor hetekig fújnál a zsepibe. csak ajánlani tudom.


Jógaoktatóként én 6 éve használom, mára eltűnt az allergiám, és tapasztalaból mondom, mennyit segít ha az ember betaknyosodik.


Egyébként a technika így néz ki:

[link]


-beleilleszted az orrodba a kannát, picit előredőlsz, és oldalra fordítod a fejed, és ekkor megindul a víz áramlása. A száj végig nyitva marad! Majd a másik oldallal levégzed ugyanezt.

-ezután befogod az egyik orrlyukad és erőteljes fujtatással kifújod a vízet (szádon veszed a levegőt), majd a másik oldalon is ugyanígy elvégzed.


Figyelem! követlen lefekvés előtt ne csináld! Légy türelmes, hamar beletanulsz a technikába. :)

2008. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot!ki fogom probálni.
2008. okt. 8. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Az orrcseppet csak 11 napig szabad használni, különben elveheti a szaglásod!!!


Ungventum Nasale orrkenőcs kiváló! Próbáld ki!

A gőzölés és a sós víz is jó - lehet esetleg váltogatni ezeket.

2008. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Már nem használom mióta kiírtam a kérdést.Az első két nap volt nagyon rossz,de a sós víz és az orrgél csodákra képpes.
2008. okt. 12. 10:17
 5/5 anonim válasza:
Mindenképp járj el tengerre nyaralni,ott pedig gyakorold a könnyűbúvárkodást.öblögesd tengervizzel az orrüregeid.
2010. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!