Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes így felkeresnem egy...

Érdemes így felkeresnem egy pszichiátert?

Figyelt kérdés
Több éve szorongásos problémákkal és pánikbetegséggel, fóbiákkal küzdök. Teljesen elnehezíti az életem, sokszor a mindennapi tevékenységek sem tudom elvégezni, olyan egyszerű dolgokat sem mint pl a mosás, mert félek a tisztító szerektől... Viszont, erős gyógyszer fóbiám van. Nagyon nehéz meggyőzni arról is, hogy vegyek be egy szem lázcsillapítót ha már nagyon lázas vagyok. Félek, hogy a gyógyszerek kárt tesznek bennem, hogy valami bajom lesz tőlük, tényleg bármi, az allergiától kezdve az immunrendszerben fellépő problémákig minden. Ha orvoshoz mennék a problémámmal, tudom, hogy gyógyszeres kezelést ajánlana, antidepresszánst stb.Ezekről a gyógyszerekről egyébként is rengeteg rosszat hallani, nagyon tartok tőlük. Nem tudom érdemes e így egyáltalán elindulnom és orvoshoz mennem. Vagy béküljek ki a jelenlegi állapotommal, hogy egy helyi járatra sem tudok sokszor magamtól felszállni mert félek... nem tudom mit tegyek. N/24
2017. jan. 6. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a 22-es csapdája. Mindenképpen orvosi segítségre szorulsz, de legalább egy pszichológust fel kellene keresned. A jelenlegi állapotoddal nem kellene kibékülni, mert nem csak saját magad számára, hanem a környezeted (ha van) számára is nehézzé teszed az életet. Így szinte kizárt, hogy családod legyen.
2017. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pszichológusnál már voltam, mert arra gondoltam, ha kibeszélem magamból utána könnyebb lesz. Sajnos nem így lett. A pszichológus tovább küldött a pszichiátriára, mondván, hogy az lesz ehhez a problémához a megfelelő szakterület és majd írnak fel nekem gyógyszert amitől jobb lesz. Tényleg nehéz a helyzetem, a családomban sokat veszekedünk emiatt, mert azt hiszik sok dolgot csak megjátszok, például, hogy nem tudok felszállni félelem nélkül egy tömegközlekedési eszközre vagy azért nem mosom ki a ruhám, mert nem akarom stb. Ők ebbe sajnos nem láthatnak bele, nem tudják milyen ez. Azt sem akarják elfogadni, hogy felvetettem a pszichiátriát, szerintük oda az "őrültek" mennek. A párom jobban megért és támogat, de a gyógyszeres kezelésre ő sem tudna rábeszélni.
2017. jan. 6. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Átérzem a gondjaidat,de igazad van gyógyszer nem segít tapasztalatból tudom. Viszont nem csak "őrülteket"kezelnek szakorvosok. Kognitív terápia segíthet rajtad,de hosszadalmas.Párod kísérjen el ha nem mersz egyedül menni.
2017. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten mindenki "őrült". Sokan küzdenek a te problémáddal vagy hasonlóval. Ha nem kezelteted magad, ki fog csúszni a lábad alól a talaj, valószínűleg elhagy a párod, mert egy ilyen emberrel nagyon nehéz együtt élni. Én sem szimpatizálok a gyógyszerekkel, de azért nem mind az ördögtől való.
2017. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"antidepresszánst stb.Ezekről a gyógyszerekről egyébként is rengeteg rosszat hallani"

Tudod ez úgy van, hogy akik nem szedik, azoknak 90%-a szidja, akik meg szedik, azoknak 90%-a dícséri. Az rejtély, hogy az emberek miért nem az utóbbi csoportnak hisznek.

2017. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!