Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől függ az, hogy egy...

Mitől függ az, hogy egy embernek vannak-e öngyilkossági hajlamai?

Figyelt kérdés
Ó, és ezzel kapcsolatban még egy kérdés: szerintetek akinek szuicid hajlamai vannak, az "beteg ember"?

2017. jan. 8. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez jó kérdés. Engem is érdekelne. Bocsi az offért
2017. jan. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Hogy érted, hogy mitől függ? Attól, hogy a környezete milyen hatással van rá s hogy ezekre a hatásokra hogy reagál. Egészséges embernek csak úgy nem lesznek ilyen hajlamai. Szerintem nem beteg ember, ha nem amiatt "hangoztatja" hogy öngyilkos akar lenni mert nem vették meg neki a legújabb ájfont, hanem például háborús országban van, lemészárolták a családját brutálisan, megkínozták, stb... Van bőven indok az öngyilkosságra, de sokszor helyrehozható a dolog anélkül is.
2017. jan. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Leginkább az eltökéltségtől függ hogy valaki valóban beadja-e a kulcsot, még mindig többen vannak azok akik hangoztatják hogy jó volna már megdögölni végre, szenvedés az élete, persze azért telnek múlnak az évek és megér egy szép kort.


Az öngyilkosságot nem feltétlen kötném hajlamhoz vagy beteg romlott lelkiállapothoz, kell egy fajta rátermettség, hogy egyáltalán megmerje tenni az illető, mert van akinél az érzelmek, elkeseredettség, kilátástalanság felülírja az épp aktuális helyzetét.

Pl van aki nem tudna utcán élni, viszont hetek hónapok kérdése hogy mindenét elveszti, na ilyenkor valakinek van jobb megoldása, amit illik elfogadni, míg a hozzátartozóknak örök talány marad.

24F

2017. jan. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Függ a mértékétől is hogy beteg-e vagy nem. Az előttem író is említette, hogy van olyan helyzet ahol érthető ez a vágy. Sokszor olvasok itt gyakorin olyanokat akik nem találtak célt maguknak és magányosak, és ezért már is gondolnak az öngyilkosságra.

De őszintén, mindenkinek eszébe jutott legalább egyszer az öngyilkosság valamilyen formában.

2017. jan. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm azoknak, akik válaszoltak!

A válaszok alapján lehetséges viszont, hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést (nem igazán tudtam, hogy mi volna a helyes megfogalmazás a témában)... A "magyarázatban" most magamból fogok kiindulni, mert úgy tudom érthetően megfogalmazni, de igazaból a válasz általánosságban az emberekre nézve érdekelne. Én egészen gyerekkorom óta küzdök egyfajta "önbántalmazási hajlammal" (nem tudom máshogy megfogalmazni). Alapvetően depresszív alkatú ember vagyok,van bennem egy erőteljes öngyűlöket, (nem tartom önbizalomhiánynak, mert nem értéktelennek, hanem rossz embernek érzem magamat tőle), de ez az általános mindennapi életben nem felt3tlenül van hatással rám, csak tisztában vagyok a létezésével, és néha borzasztóan eluralkodik rajtam, de az öngyilkos gondolatok folyamatosan a fejemben vannak, ha nem "gyűlölem éppen magam", akkor se tűnnek el. (Bár nyilván sokkal erőteljesebbek a depressziós időszakaimban.) Rengetegszer játszom le fejben a folyamatot magát, meg az emberek későbbi reakcióit. Az önvagdosás számomra egy kísértő gondolatnak számít, megnyugtat, ha sok feszültség van bennem, és ad nekem egy olyan tudatot, hogy én most valami komoly és nagy dolgot teszek. A "komoly" és "nagy" dolgot úgy értem, hogy ez olyan dolog,ami hogyha esetleg egyszer kiderül, felkapják rajta a fejüket az emberek... (Magamutogatásnam hangzik, az is, de nekem ez egy problémám, és sokkal komplikátabbnak érzem a magamutogatásnál. Plusz akkor is a fejemben van a gondolat, ha épp "jól vagyok", nem tudom miért.) Valószínűleg ez is bizonyos szinten az öngyűlöletemre vezethető vissza, de valamiért saját magam bántásában élem ki a világgal, az emberekkel és az életemmel kapcsolatos fájdalmaimat. Az önbántalmazásban és az öngyilkosságban nem a halál az, ami vonz, hanem a tény, hogy vagyok annyira "bátor", hogy ilyesmit tegyek, és hogy ettől majd megijednek az emberek, és rájönnek, hogy "félreértelmeztek" engem. Illetve a gondolat maga.

(Légyszi ne nagyon dobáljatok meg, én nem akarok ilyen lenni, tisztában vagyok vele, hogy a fent leírt dolgok abszurdak, egyáltalán nem tisztelem az öngyilkosságot, mint tettet, de sajnos nálam ez az érzelmek kérdése, nem a józan észé. Csak próbáltam öszinntén leírni, ami bennem van.)


Szuicid hajlam néven valami ilyesmire gondoltam.

2017. jan. 8. 01:05
 6/9 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibákért, telefonról írtam.

Egyébként van itt esetleg valaki, aki hasonló cipőben jár?

2017. jan. 8. 01:09
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Sima mérlegelven működik, mint a legtöbb dolog. Egyik tányérban az van, hogy mennyire érzi rossznak az életét, a másikban a haláltól, fájdalomtól, szenvedéstől való félelem. Amelyik erősebb, arra dől a mérleg, és az határozza meg a végkimenetelt.
2017. jan. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, milyen megküzdési mechanizmusai vannak, amelyek többnyire önkéntelenek, tehát nem attól függ, hogy erős embernek nevelték-e meg mit látott otthon. Genetikai alapú. Aki öngyilkos lesz, nem úgy tervezi meg, mint egy nyaralást, sokszor a környezet számára váratlanul jön az esemény. Besokall, és megteszi, holott kívülről még derűsnek is tűnhetett éppen.

A szuicid hajlam, a depresszió betegség, igen. Nem szégyellendő, mint ahogy az sem, ha valaki x-lábbal születik, de nem is lehet tagadni, hogy kezelhető és kezelendő is.

2017. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járunk valamilyen szinten. Ha gondolod írj.
2017. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!