Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehetett egy disszociatív...

Ez lehetett egy disszociatív személyiségzavar kezdete?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy olyan 2013-2015 között egy játék keretein belül (ugye valós név, és arc nélkül) más embernek adtam ki magam, nem pont tudatosan, inkább csak heccből kezdődött az egész, de elfajult a dolog. Teljesen más ember voltam a képernyő előtt, mint a mindennapjaimban, ezzel még úgy nem is lenne probléma, csakhogy akkor jobb, erősebb, viccesebb embernek éreztem magam. És gondolom részben emiatt kezdett komolyabbá válni dolog, és sokszor feltettem magamnak olyan kérdéseket, hogy vajon "Ő mit tenne? vagy ő hogy reagálna egy adott szituációra?"

Így utólag nevetséges ebbe belegondolni, mert egy nemlétező személyről beszélünk, de akkoriban nekem erőt adott. És ugyebár utána olvastam neten a tüneteknek..külön neve volt, életkora, az enyémtől ellenkező neme, szóval minden stimmelt szinte a disszociatív személyiségzavarral.

Utána éreztem, hogy ez így már nem jó, nem mehet tovább, és töröltem magam ilyen oldalakról, de ott motoszkál bennem a kérdés, hogy ez most vajon valaminek a kezdete vagy pedig nem kell neki különösebb figyelmet szentelnem?


2017. jan. 8. 22:26
 1/2 anonim válasza:
100%
Néha előfordult velem is.Eleinte olyan oldalam mutattam amivel az ember szimpatizál elsőre.Aztán vagy velem van a gond de ráunok valahogy a környezetre az emberekre,s pl közösségi oldalakról szinte állandóan felfüggesztem a fiókomat.Pár hónap múlva megint visszatérek,ez az egész egy hangulatvasút.Nem egy jó.Megpróbálok pszichológushoz fordulni.Vagy csak annyi a bajom hogy tényleg egyedül szeretek lenni.
2017. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem nevezhető annak, hiszen teljes tudatában voltál annak mit teszel és teljes kontroll alatt tartottad a kitalált személyt. A disszociáció arra épül, hogy "kiesnek dolgok" vagy testidegen vagy. Nekem pl. vannak disszociatív zavaraim, mégsem vagyok DID-s, sok betegséggel jár együtt a disszociáció valamely formája.

Azt viszont jól látod, hogy rossz úton halad a dolog. Próbáld magadat fejleszteni, a kitalált személyed pozitív tulajdonságait önmagadban megvalósítani! Más, kitalált személyekben keresni önmagunkat önértékelési zavarra, szorongásos zavarra, beilleszkedési zavarra utal. Gondold át mi okozhatja ezt, hogyan fejlődhetnél?


Nem tudom ezt mennyire tapasztaltad meg, de a disszociáció egyik formája a testidegenség, deperszonalizáció. Az egy vonzó állapot, amikor nem Te irányítasz hanem "valami más", hiszen amikor a valami más irányít Te nem érzed a fájdalmat, nem kell gondolkodnod, az események történnek, de te csak jelen vagy. Szerintem egyedül nem lehet belőle kijönni, csak ha minden stresszfaktor megszűnik vagy ha pszichoterápián kikezelnek.


Egy másik kialakuláselmélet szerint, ha valaki nem tudja megvalósítani önmagát elkezd szerepeket játszatni, helyzettől függően mást alakít. Hazudik, de ez nagy stresszel is jár a számára, hiszen nem élvezetből, manipulálásból teszi ezt, hanem azért, mert egyedül így tudja érvényesíteni, megvédelmezni önmagát. Ez is orvosi segítséget igényel.

2017. máj. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!