Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért elitélendő a nyugtató?

Miért elitélendő a nyugtató?

Figyelt kérdés
Mármint ha meghallom ezt a szót rossz dolog jut róla eszembe, gondolom mindenkivel ez így van, de miért? Tényleg ilyen veszélyesek ezek a szerek? Sőt még azt is elitélik aki szedi, pedig nem tehet róla hogy állandóan szorong stb..
2017. jan. 9. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, veszélyesek. Könnyen függőséget okoz. Egyre több kell belőle. Drog.

A másik gond vele, hogy a problémát nem oldja meg, csak elfedi.

Biztos van olyan helyzet, amikor ezt szükséges alkalmazni. De ez nem megoldás.

Nekem is van ismerősöm, akit nyugtatóztak. Kellett terápiára is járnia. De a terápia nem volt semmi, csak odament, felírták a következő adag gyógyszerét és annyi. Ettől nyilván senki sem fog meggyógyulni. Sokan meg úgy is szedik, hogy nem is nekik írták fel, valahonnan hozzájutnak és csak elkezdik szedni össze-vissza.

2017. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rossz kézben, előremutató terápia nélkül veszélyesek a függőség és hatástalanság miatt, egyébként igen hasznos szerek tudnak lenni. Sajnos itthon rossz és hiányos a mentális betegségek ellátására szakosodott rendszer, így paradox módon boldog-boldogtalan függ a nyugtatóktól... nincs megfelelően beállított antidepresszánsokon alapuló terápia, pszichoterápia, amivel a nyugtatók kiválthatóak és elhagyhatóak lennének. Sokat ront a helyzeten, hogy a keleti blokkban még mindig nem léptünk túl a "mentális betegség = hiszti" axiómán. Adekvát terápia és gondozás helyett a nem pszichiáter szakorvos által felelőtlenül felírt altatókat és nyugtatókat abuzálnak a betegek, minden előremutatás nélkül, aminek a következménye a függőség és a meg nem oldott problémák. Hát ezért démonizálják a nyugtatókat.
2017. jan. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak addig találtam "ijesztőnek", amíg el nem kezdtem szedni. Súlyos klinikai depresszió, szociális fóbia, kényszerbetegség, ezekkel éltem együtt hosszú évekig segítség nélkül. Aztán amikor végre eljutottam szakorvoshoz és pszichoterápia mellett Frontint meg egyéb antidepresszánst szedtem, mérföldekkel jobban éreztem magam. Valóban nagyon könnyen rá lehet szokni, de szerintem egyénfüggő. Nekem hirtelen kellett abbahagynom, ráadásul tök egyedül, ez az én döntésem volt és bevallom elég veszélyes mutatvány, de az adagokat fokozatosan csökkentve simán ment. Utána jó pár hónapig nem szedtem semmit és egyáltalán nem hiányzott. A baj ott kezdődött, hogy amikor a dolgok ismét kezdtek elromlani körülöttem, egyből a maradék nyugtatóhoz fordultam. Valóban nagyon hasznos szerek és én valószínűleg már nem lennék itt nélkülük, viszont önmagában a gyógyszer SOHA nem jelent megoldást.
2017. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Antidepresszánst kell szedni - ha olyan a probléma, - nem pedig nyugtatót. Ezek nem arra valók, hogy jaj úgy felhúzott a főnök, bekapok gyorsan 2-t.

A negatív hatásairól egyébként főleg azok osztják az észt, akik soha nem szedték. A függőséghez meglehetősen nagy induló adagok kellenek, huzamos ideig szedve.

2017. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!